Laptoptan gelen yüksek fan sesi

batufener94

Decapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop 1 gün önce termal macun fan temizleme vs. yapıldı ısınmadan kaynak bir problem değil sürekli oluyor. Laptop en ufak hareket ettiğinde bile hemen oluyor.

Ne kadar zaman oldu laptop'u alalı sonuçta bir şekilde ömrü biten şeyler bunlar özellikle de fanlar.

Ne kadar tam bilmiyorum ama emektar olduğunu söyleyebilirim.

Emektar olduktan sonra elinden gelecek tek şey tozları temizleme işlemi olur. Fan hızını azaltamazsın malesef ama bilgisayarında yavaşlama söz konusudur diye tahmin ediyorum. Bunun için de sana bilgisayarındaki harddiski çıkarıp yerine bir SSD takmanı öneririm emektar olmuş bilgisayarlara bence verilecek en güzel hediye olur.

Temal macun sürerken ekran kartı ve işlemciye gelen bakır boruya mi zarar verdiniz işlemcinin ve ekran kartının üstüne gelen plakayı kazıdiysanız kurumuş macunu temizlemek için çizilmiş ve aşinmistir tam olarak soğutamaz.

Temal macun sürerken ekran kartı ve işlemciye gelen bakır boruya mi zarar verdiniz işlemcinin ve ekran kartının üstüne gelen plakayı kazıdiysanız kurumuş macunu temizlemek için çizilmiş ve aşinmistir tam olarak soğutamaz.

Sorun temizlemeden önce de vardı bende temizlettirdim tozlardandır diye düşündüm fakat değilmiş aslında bilgisayarda o durum olduğunda herhangi bir sıcaklık da artış falan olmuyor yavaşlamada olmuyor sadece aşırı derecede ses çıkatırtıyor ama görünüşte hiçbir şey yok.

Sorun temizlemeden önce de vardı bende temizlettirdim tozlardandır diye düşündüm fakat değilmiş aslında bilgisayarda o durum olduğunda herhangi bir sıcaklık da artış falan olmuyor yavaşlamada olmuyor sadece aşırı derecede ses çıkatırtıyor ama görünüşte hiçbir şey yok.

Fan görevini yapmıyor demek ki değiştirmende fayda var.

Geri
Yukarı