Laptoptaki hasarlara ne yapılır?

Heroxira1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptopumda bulunan 4-5 adet hasar var, bu bilgisayar beni daha ne kadar götürür ve bu hasarlar hakkında en fazla neler yapabilirim? Önerilerde bulunursanız sevinirim.

Laptop modeli: HP Pavilion 250 G3 L3P90ES i5-4210U 4 GB 1 TB 820M 15.6" Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu bilgisayar en düşük ayarlarda şu anki hali ile CS:GO 100-120 arası, Valorant'ta ise 60-105 FPS arası alıyor, onun dışında Steam arayüzünde çok fazla kasma, donma olabiliyor. Bilgisayara tam format atacaktım fakat ona zamanım olmadığı için Windows'un kendi ayarlarından format attım, format attıktan sonra bazı driverlar yüklenmemiş olacak ki SD kart ve USB okurken çok fazla sorun yaşadım.
Hasarlar:

HP Sorunlar.jpg

4.ye ek.png

HP Battery Alert.png

Ve ek olarak ekranın üst kısımlarında siyah 1 büyük ve 2-3 adet küçük ölü piksel var, bunun gibi:

ölüpixel.jpg

Bu sorunlar hakkında yapabileceğim şeyler nelerdir, elimden en fazla ne gelir paylaşırsanız sevinirim.

Laptoplar kolay taşınsın diye var ama öyle yapılacaksa kasalı sisteme geçmesi daha mantıklı.
Laptop oyuncularının çoğu harici monitör ile oynuyor. Ama ben bu amaçla söylemedim, daha düzgün görüntü elde etmesi için laptopın ekranını değiştirmeye göre daha ucuz yollu bir çözüm olarak söyledim.
Laptopta HDD SSD ile değiştirildiğinde CD okuma yeri kullanılamıyordu değil mi?
HDD'yi çıkarıp yerine SSD takarsanız CD yeri ile alakanız olmaz.

Geri
Yukarı