Laptoptaki SSD ve Windows 10'u Masaüstü Sisteme Taşıma

emreaksu78

Hectopat
Daha fazla  
4-5 ay önce laptopa SSD ve windows 10 almıştım. Bu haftada yeni sistem topladım. Laptoptaki SSD'yi ve windows 10'u yeni sisteme nasıl taşıyabilirim? Yani SSD'yi komple nasıl temizlerim? (Windows 10'u microsoft sitesinden aldım.) SSD'yi direk yeni sisteme taksam olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı durumlarda hardiski taktığında windows sorunsuz açılabiliyor. Açıldıktan sonra da donanım değişikliği alğıladığı için büyük ihtimalle lisans key isteyecektir. Açılmazsa da sıfırdan windows 10 kurulumu yapabilirsin. Tabi aynı lisans numarası iki bilgisayarda çalışmayacaktır.

Laptoptaki SSD yi yeni sisteme takacağım. Klonlama yapmayacağım. Ama herşeyi silmek istiyorum. Yani sıfır SSD gibi olsun istiyorum. Bu mümkün mü? Sonrada yeni sisteme elimdeki windows u tekrar yükleyeceğim. ( Yada SSD yi olduğu gibi yeni sisteme taksam çalışır mı?)

Temiz kurulum yaparak SSD' yi takıp kullanabilirsiniz. SSD içerisinde windows yüklü ise olduğu gibi sisteme taktığınızda çalışmayacaktır. Bu yüzden yeniden temiz kurulum gerekir.

Evet SSD de windows yüklü. O zaman ben SSD yi yeni sisteme takıp, ilk açışta flaştan yeniden windows kuracam değil mi? Bunu yaptığımda tamamen sıfırlanır mı? (Yada SSD yi usb ile başka laptopta biçimlendirsem olur mu?)

Evet SSD taktıktan sonra yeniden windows kurma işlemi yapacaksınız. Bence biçimlendirmenize gerek yok. Zaten sistemin kurulacağı yeri seçme aşamasında silip, biçimlendirmesini yaparsınız.

Laptopda sadece SSD yoksa klonlama yaparak laptopun HDD'ne SSD içindekilerini atın. Böylece laptopuda yine kullanabilirsiniz.

Tamam teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yapacam. @Hic

Bazı durumlarda hardiski taktığında windows sorunsuz açılabiliyor. Açıldıktan sonra da donanım değişikliği alğıladığı için büyük ihtimalle lisans key isteyecektir. Açılmazsa da sıfırdan windows 10 kurulumu yapabilirsin. Tabi aynı lisans numarası iki bilgisayarda çalışmayacaktır.
Senin cevabı yeni gördüm. Teşekkür ederim. @system3264

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı