Yalama olmuş vida nasıl çıkartılır?

musstaafaa

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar.
Laptop çok ısındığı için termal macun yenilemeye karar verdim ama işlemcinin üstündeki vidalardan 2 tanesi yalama oldu.
Görselde de göründüğü gibi vidanın hali ortada sizce bu vidayı çıkartabilmenin yolları mevcut mu şuana kadar ne denediysem bir türlü beceremedim.
Laptop güç tasarrufu modunda olduğu halde CPU boşta 60-65 derece arası seyredirken GPU ise 55-60 civarlarında oyundayken CPU 85-90 derece arası GPU ise 85 derece civarlarında sizce ne yapmalıyım?

20210218_182003.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Laptop çok ısındığı için termal macun yenilemeye karar verdim ama işlemcinin üstündeki vidalardan 2 tanesi yalama oldu.
Görselde de göründüğü gibi vidanın hali ortada sizce bu vidayı çıkartabilmenin yolları mevcut mu şuana kadar ne denediysem bir türlü beceremedim.
Laptop güç tasarrufu modunda olduğu halde CPU boşta 60-65 derece arası seyredirken GPU ise 55-60 civarlarında oyundayken CPU 85-90 derece arası GPU ise 85 derece civarlarında sizce ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 885525

Üzerine plastik lastik koyun ve öyle döndürdün. İşinize yarayacaktır 😀.

Hocam karga burnu lazım size tırtıklı olacak, iyice bastırabildiğiniz kadar bastırın ki kenarları pürüzlensin daha iyi otursun.

Benim denediğimde tırtıklı biraz bastırmaktan korkuyorum anakarta zarar gelir diye.
Dediğiniz tüm yöntemleri denedim ama maalesef çıkaramadım arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı