Laptoptan Android'e fotoğraf aktarma

dürümkıs

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilgisayarımda yaklaşık 50-60 civarında fotoğraf var. Bu fotoğrafları telefonuma aktarmak istiyorum fakat şöyle bir sorun var. Kullandığım telefon Samsung Galaxy A73 modeli ve telefon kablomun ucu USB tarzı değil ince şekilde. Bu fotoğraflarımı nasıl aktarabilirim telefonuma? İlla dönüştürücü tarzı bir şey mi almam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulut servislerinden birine bilgisayardan yükleyip daha sonra telefonunuza indirebilirsiniz. Çoğu zaman böyle yapıyorum ben. Fotoğraf sayısı da düşük olduğu için çok fazla zamanınızı almamış olur.

WhatsApp Web'den kendinize mesaj atabilirsiniz.
veya
Windows Telefon Bağlantısı ile Bluetooth üzerinden gönderebilirsiniz.

Arkadaşların önerileri yanında benim de eski fakat hep işe yarayan bir önerim var hocam. Kablo ile bağlayın telefonunuzu sonra bilgisayarınızdan telefonunuzun depolamasını açın ardından fotoğraların olduğu klasörü açın ve fotoğrafları photos klasörüne atın.

Telegram uygulaması aracılığıyla kayıtlı mesajlara fotoğrafları yükleyip, Telegram Web aracılığıyla çekebilirsiniz.
Arkadaşların önerileri yanında benim de eski fakat hep işe yarayan bir önerim var hocam. Kablo ile bağlayın telefonunuzu sonra bilgisayarınızdan telefonunuzun depolamasını açın ardından fotoğraların olduğu klasörü açın ve fotoğrafları photos klasörüne atın.
Konu sahibinin mesajda da belirttiği gibi, kablonun iki ucu Type-C olduğu için bilgisayarına kabloyu bağlayamıyor, bilgisayarında Type-C girişi bulunmadığı için bu işlemi gerçekleştiremiyor anladığım kadarıyla.

Bilgisayarına Nearby Share programını kurarak fotoğrafları kalite kaybı olmadan telefona kablosuz şekilde aktarabilirsin. Nearby Share tüm android telefonlarda yüklü oluyor. Türkçe ismi Yakındakilerle Paylaş olacak.

Bunu eski telefonumda ben de kullanıyordum fakat şuanki telefonumun kablosu bilgisayara girişi uyuşmadığı için yapamıyorum

Bulut olmadığında işe yarayan tekniğe beğenmedim atıpta Google Drive yazmak iyiymiş hocam.

Bunu eski telefonumda ben de kullanıyordum fakat şu anki telefonumun kablosu bilgisayara girişi uyuşmadığı için yapamıyorum.

Üzüldüm hocam. İşe yaramıyorsa bulutu da deneyebilirsiniz.

Telegram uygulaması aracılığıyla kayıtlı mesajlara fotoğrafları yükleyip, Telegram web aracılığıyla çekebilirsiniz.

Konu sahibinin mesajda da belirttiği gibi, kablonun iki ucu Type-C olduğu için bilgisayarına kabloyu bağlayamıyor, bilgisayarında Type-C girişi bulunmadığı için bu işlemi gerçekleştiremiyor anladığım kadarıyla.

Adaptör kablosuda Type-C anladığım kadarıyla.

Geri
Yukarı