Laptoptan fanından gelen ses

SemihAnt7

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Malum GTA 5 ücretsiz olunca bir indiriyim kurayım dedim. Tabii internet yavaş olunca indirme neredeyse iki gündür devam ediyor. Neyse bu sabah kalktığımda Laptop'dan indirme devam ederken bir hırıltı sesi geldiğini fark ettim. Fan sanki bir yere carpıyor gibi kesik kesik ses geliyordu. Isısına baktım normal seviyedeydi. Sonrasında Laptop'u elime alayım bir dedim. Bu sefer laptoptan harıl harıl fan sesi(araba motoru gibi) çalışmaya başladı fan bağırıyordu. Hemen kapattım. Laptop'u biraz bekliyim diye bekledim birkaç kez daha denedim. Yine aynı bu arada laptop içinden iki tane siyah küçük parça kırılmış içinden dedim. Bir de böyle çalıştırayım bu sefer çalıstı. Ama fan sesi yine aynı. Sanki bir yere çarpıyor gibi ses geliyor çalısmasında problem yok. Korkum işlemciye zarar falan gelir diye. Bir de tabii ses rahatsız ediyor hiç gelmeyen ses geliyor. Teknik bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Laptop'u tamire gönderiyim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinin açılıp kontrol edilmesi gerekiyor. Eğer bilginiz yoksa teknik servise götürün kesinlikle. Bende bu oyunu indirirken fan sesi hızla artmaya başladı tabii masaüstü olduğu için sorun yapmadım. Fanda bir sorun varsa değişim olur ama bu şekilde kullanmanızı tavsiye etmem işlemci verimli çalışmayabilir.

İçinin açılıp kontrol edilmesi gerekiyor. Eğer bilginiz yoksa teknik servise götürün kesinlikle. Bende bu oyunu indirirken fan sesi hızla artmaya başladı tabii masaüstü olduğu için sorun yapmadım. Fanda bir sorun varsa değişim olur ama bu şekilde kullanmanızı tavsiye etmem işlemci verimli çalışmayabilir.

Laptop'u açtım zaten alalı 4 yıl oldu hiç temizlemedim fan üstünde toz kalıntısı var belliki fanda problem var onu temizlemek lazım herhalde.

Geri
Yukarı