Laptoptan gelen garip ses

hasimsek

Hectopat
Yer
Trabzon
Merhaba. Alttaki videodan bakabilirsiniz. Yeni yeni olmaya başladı. Aniden bu ses çıkıyor ve biraz sonra gidiyor. Sizce sebebi ne olabilir? Crack oyun indirdikten sonra oldu. Virüs taraması yaptırdım ancak temiz çıktı. Görev yöneticisinde de anormal bir kullanım gözükmüyor.
Video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fan takılmış gibi sanki, veya bir şeye sürtüyor gibi. Cihazı kapatıp havalandırma ızgarasına bir göz atın, bir şey sıkışmış olabilir. Crack ile ilgisi olduğunu da sanmıyorum, mining zararlısı bulaşıp GPU'yu sürekli tam yükte çalıştırıyorsa orası başka ama yine de fandan gelen ses bu olmamalı.

Ses fan üzerinden geliyor gibi siz daha iyi anlayabilirsiniz bana kalırsa ses fan üzerinden geliyorsa fan sıkıntılı muhtemelen. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum.

En son diğer 2. bilgisayarımda bu gibi bir ses geliyordu. Fan değişimi yaptım ve düzelti. Yani fanın bir şeye veya bir yere sürtmesinden ziyade direkt kendisinin sıkıntılı olup bu sesi çıkarması da muhtemel.

Merhaba. Alttaki videodan bakabilirsiniz. Yeni yeni olmaya başladı. Aniden bu ses çıkıyor ve biraz sonra gidiyor. Sizce sebebi ne olabilir? Crack oyun indirdikten sonra oldu. Virüs taraması yaptırdım ancak temiz çıktı. Görev yöneticisinde de anormal bir kullanım gözükmüyor.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Laptop sanırım yeni model ve HDD yoktur diye düşünüyorum HDD'den gelebilir diyecektim ama bu HDD sesini bile geçiyor fanda bir anormallik var bilgili biriysen içini açıp bir bak derim.

Video:

Hocam yakın zamanda herhangi bir fan arızası aldınız mı? Mesela 90b error gibi...

İşte bu yüzden fan bakımları yapılmalı. Fan kanatlarında kırık olabilir, fanlar yağlanmasıpından motorda sğrtğnme oluyor olabilir yada fan dışarıdaki bir şeye de temas ediyor olabilir.

Hocam yakın zamanda herhangi bir fan arızası aldınız mı? Mesela 90b error gibi...
Hayır. Bu fan sesi dışında sıkıntısız kullanıyorum.
Laptop sanırım yeni model ve HDD yoktur diye düşünüyorum HDD'den gelebilir diyecektim ama bu HDD sesini bile geçiyor fanda bir anormallik var bilgili biriysen içini açıp bir bak derim.
Hem SSD hem de HDD var. Garantisi gider diye içini açma taraftarı değilim.
İşte bu yüzden fan bakımları yapılmalı. Fan kanatlarında kırık olabilir, fanlar yağlanmasıpından motorda sğrtğnme oluyor olabilir yada fan dışarıdaki bir şeye de temas ediyor olabilir.
Fanları kıracak bir darbe de almadı cihaz. Temas ediyor mu diye baktım toz vardı sadece onları temizledim şu an daha az ses var ama hâlâ o iğrenç ses var.

Yeni konular

Geri
Yukarı