Laptoptan gelen garip ses

Ayldrm

Hectopat
Yeni bir laptop aldım, ASUS TUF Gaming 504-GE modeli 1050 Ti I5-8300H 8 GB RAM mevcut. benim işimi fazlasıyla görüyor ve çok memnumum açıkcası fakat laptoptan gelen bu garip ses hem geceleri laptopu sessiz kullanırken rahatsız ediyor hem de ürkütüyor açıkcası. Bu sesin nereden geldiğini öğrenebilirsem çok güzel olur. içinde HDD takılı değil sadece SSD mevcut. HDD'den gelmiyor yani. HDD böyle mi ses çıkartıyor onu da bilmiyorum ama :p
Video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Laptop ve SSD konusunda pek bilgili değilimdir ama SSD SATA ise olabilir.
Sonradan ekleme; SSD ile alakası yokmuş. Aşağıdaki arkadaşlar coil whine sesi yazmış. Yanlış bilgilendirmiyeyim dedim.

Aynı konuyu ben açmıştım. Birebir aynı ses :D Bana Coil Whine olamaz önemsenmemesi gereken bir ses tarzı cevaplar geldi. Mouse'u oynatınca ses değişiyor mu anlık olarak?

Coil whine ihtimali olmakla birlikte, içindeki soğutucu fan da sürtüyor olabilir. 2011'de satın aldığım MSI GE60 laptopım da yıllar sonra buna benzer, hatta daha şiddetli bir ses çıkarmaya başlamıştı. Cihazı söktüğümde, fanın sürttüğünü fark ettim. Hem fanın aynısından bir tane daha sipariş vermiştim hem de fanın üzerindeki yükseltme süngerleri eridiği için, bulaşık süngerinden ekleme yapıp, kasaya değmeyecek hale getirmiştim ve düzelmişti.

Gerçi senin cihazın yeni ve bu ihtimali düşük buluyorum. Hem de garanti açısından sökmemen iyi olur. Yüksek ihtimalle coil whine gibi duruyor ama eğer bu ses cihaz boştayken çıkıyorsa, coil whine olması da saçma bir ihtimal gibi geldi.

HDD yok demeseydiniz doğrudan kafa sürtme sesi derdim. Coil whine gibi de görünüyor, fan sürtmesi gibi de. Uğraşmadan ve gecikmeden servise gönderin.

Yeni konular

Geri
Yukarı