Çözüldü Laptoptan gelen statik elektrik ve topraklama yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Toffical81

Picopat
Daha fazla  
Laptopuma şarjda bakarken çok daha fazla oluyor ama şarjda bakmadığım süreçte hafif oluyor. Az da olsa hissettiriyor genelde W, A, S, ve D tuşlarının orada oluyor nereden anladın derseniz çok basit elimi o tuşlara bastığımda veya orada tutuğumda temassız bir şekilde hafif bir elektrik gibi bir şey geliyor. Laptop olduğu için nasıl topraklama yapacağımı da bilmiyorum. Şarjda ise daha beter oluyor. Bileğime kadar hissediyorum (sol el bileğim) dünden beri var yardımcı olursanız sevinirim. Yardımcı olan ve olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Çözüm
Yapılacak en doğru şey sanırım servis ile görüşüp derdinizi en iyi şekilde anlatıp sizi yönlendirmelerini sağlamak olacaktır. Umarım herkese yaptıkları gibi kullanıcı hatası diyerek masraf çıkarmazlar. Servis ve garanti ile ilgili ayrıca başlık oluşturup bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım alın, sizi yönlendirsinler.

Tamamdır en yakın zamanda ayarlıyacağım.

Arkadaşlar bu sorunun çözümü:
- İlk olarak bilgisayarımızı şarjdan çıkarıyoruz
- Power tuşuna 30 saniye basılı tutuyoruz açık ve kapalı iken
Ben bilgisayarı böyle düzelttim eğer sorunu olan arkadaşlar bilgisayar için bunu deneyebilir.
Herşeyden önce cihazı güce bağlamaya bir son verin. Çıplak elle dokunmaya da bir son verin. Her ne kadar adaptörden geliyor olsa da risk almaya değmez.

Bence evet, yani söylediğim gibi adaptör sayesinde insana zarar verecek bir akım gelmiyor olsa da sonuç olarak elektriksel bir sorun var ve bunun ne kadar ciddileşeceği belli olmaz.
Çözüm olarak maalesef bir şey söyleyemiyorum.
Hemen hemen her sorunda ilk etapta yapılmasını söylediğim statik boşaltmayı deneyin. Sorunun çözümü bu değil mutlaka, yani sorununuz bu kadar kolay çözülmeyecektir ama başlangıçtır.
Fişi çekin, Pili sökün ve power tuşuna uzun süre basılı tutun. Hatta 4-5 kere arka arkaya da basın her ihtimale karşı. Daha sonra sadece pille çalıştırmayı deneyin. Muhtemelen sorun donanımsal ama denemedim demezsiniz.

Bence evet, yani söylediğim gibi adaptör sayesinde insana zarar verecek bir akım gelmiyor olsa da sonuç olarak elektriksel bir sorun var ve bunun ne kadar ciddileşeceği belli olmaz.
Çözüm olarak maalesef bir şey söyleyemiyorum.
Hemen hemen her sorunda ilk etapta yapılmasını söylediğim statik boşaltmayı deneyin. Sorunun çözümü bu değil mutlaka, yani sorununuz bu kadar kolay çözülmeyecektir ama başlangıçtır.
Fişi çekin, pili sökün ve Power tuşuna uzun süre basılı tutun. Hatta 4-5 kere arka arkaya da basın her ihtimale karşı. Daha sonra sadece pille çalıştırmayı deneyin. Muhtemelen sorun donanımsal ama denemedim demezsiniz.

Hocam pil gömme onu nasıl yapacağız bir de internette baktım ki fişi çekip 30 saniye boyunca Power tuşuna basmam yazıyordu yaptım hem de 2 sefer 1.si laptop açıkken diğeri kapalı iken bu sefer şarja taktığım yerde garip bir ses var.

Garantiye pek ürün gönderdiğimi söyleyemem. Yani bu konuda çok bilir kişi değilim.Fakat böyle bir şansınız varsa tabi ki de göndermek faydalı olacaktır.
Fakat önce Topraklama olan bir prizde deneyin.
Garanti içinse bu konuda daha bilgili kişilerin yardımcı olmasını bekleyin.

Garantiye pek ürün gönderdiğimi söyleyemem. Yani bu konuda çok bilir kişi değilim. Fakat böyle bir şansınız varsa tabii ki de göndermek faydalı olacaktır.
Fakat önce topraklama olan bir prizde deneyin.
Garanti içinse bu konuda daha bilgili kişilerin yardımcı olmasını bekleyin.

Sağ olun hocam bir de laptopun bataryasında az da olsa ses gelmesi norma midir?

Maalesef sorduğunuz sorular kesin öyledir yada şöyledir diye cevaplanamayacak sorular. Gömülü batarya, yani kasanın içinden bir ses geliyor ama bunun bataryadan olduğunu bile söylemek çok doğru olmayabilir. Bu yüzden ne dersem yalan olur diyerek cevaplayım bu soruyu

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı