Çözüldü Laptoptan gelen statik elektrik ve topraklama yapmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Toffical81

Picopat
Daha fazla  
Laptopuma şarjda bakarken çok daha fazla oluyor ama şarjda bakmadığım süreçte hafif oluyor. Az da olsa hissettiriyor genelde W, A, S, ve D tuşlarının orada oluyor nereden anladın derseniz çok basit elimi o tuşlara bastığımda veya orada tutuğumda temassız bir şekilde hafif bir elektrik gibi bir şey geliyor. Laptop olduğu için nasıl topraklama yapacağımı da bilmiyorum. Şarjda ise daha beter oluyor. Bileğime kadar hissediyorum (sol el bileğim) dünden beri var yardımcı olursanız sevinirim. Yardımcı olan ve olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Çözüm
Yapılacak en doğru şey sanırım servis ile görüşüp derdinizi en iyi şekilde anlatıp sizi yönlendirmelerini sağlamak olacaktır. Umarım herkese yaptıkları gibi kullanıcı hatası diyerek masraf çıkarmazlar. Servis ve garanti ile ilgili ayrıca başlık oluşturup bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım alın, sizi yönlendirsinler.

Tamamdır en yakın zamanda ayarlıyacağım.

Arkadaşlar bu sorunun çözümü:
- İlk olarak bilgisayarımızı şarjdan çıkarıyoruz
- Power tuşuna 30 saniye basılı tutuyoruz açık ve kapalı iken
Ben bilgisayarı böyle düzelttim eğer sorunu olan arkadaşlar bilgisayar için bunu deneyebilir.
Maalesef sorduğunuz sorular kesin öyledir ya da şöyledir diye cevaplanamayacak sorular. Gömülü batarya, yani kasanın içinden bir ses geliyor ama bunun bataryadan olduğunu bile söylemek çok doğru olmayabilir. Bu yüzden ne dersem yalan olur diyerek cevaplayım bu soruyu.

Tamamdır hocam yine de bir sorayım dedim olsun ilgilendiğiniz için çok teşekkürler ^^

Yapılacak en doğru şey sanırım servis ile görüşüp derdinizi en iyi şekilde anlatıp sizi yönlendirmelerini sağlamak olacaktır. Umarım herkese yaptıkları gibi kullanıcı hatası diyerek masraf çıkarmazlar. Servis ve garanti ile ilgili ayrıca başlık oluşturup bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım alın, sizi yönlendirsinler.

Tamamdır en yakın zamanda ayarlıyacağım.

Arkadaşlar bu sorunun çözümü:
- İlk olarak bilgisayarımızı şarjdan çıkarıyoruz
- Power tuşuna 30 saniye basılı tutuyoruz açık ve kapalı iken
Ben bilgisayarı böyle düzelttim eğer sorunu olan arkadaşlar bilgisayar için bunu deneyebilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı