Laptoptan sticker nasıl sökülür?

Mordo RS

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süre önce laptopun kapağına Logitech stickeri yapıştırmistim, şimdi çıkarmak istiyorum. Laptopa ve Sticker'a zarar vermeden nasıl çıkarabilirim?

IMG20230604010736.jpg

Sıcak hava tutup sokecektim fakat zarar vermekten korktum.
(Konuyu umarım doğru yere açmışımdır)

Kurutma makinesiyle çıkartmanın yanından yanından yavaş yavaş çıkararak yapabilirsiniz. Aman düz bi şekilde tutmayın bilgisayara ya da çok uzun süre tutmayın.

Uzun süre önce laptopun kapağına Logitech stickeri yapıştırmistim, şimdi çıkarmak istiyorum. Laptopa ve Sticker'a zarar vermeden nasıl çıkarabilirim?

Eki Görüntüle 1806031

Sıcak hava tutup sokecektim fakat zarar vermekten korktum.
(Konuyu umarım doğru yere açmışımdır)

Sticker önemli değil diyorsanız dümdüz söküp ıslak mendil ile de yapışkanını çıkarabilirsiniz, stickerin bozulmaması lazım diyorsanız oraya bir ısı vermeniz lazım.

@Mordo RS Sticker'a zarar vermeden sadece onu yumuşatarak sökebilirsin. Yumuşatmak içinde arkadaşların dediği gibi Sticker'a ısı temas ettirmen lazım. Sticker çok uzun zamandır duruyorsa kendini salması biraz zor olabilir. Bu yüzden yüksek ısı vermen lazım çakmak tarzı bir araçla bu da bilgisayara zarar verebilir. (Ekranda kararma yaptırma ihtimali bile var.) Bu yüzden ya bir süre güneşte bekletin yumuşasın ya da fön makinesiyle çok aşırı ısı vermeyecek şekilde folyoyu ısıtın. Hafiften sökmeyi deneyin baktınız hala kendini salmıyor. Ya Sticker'dan vaz geçip Allah ne verdiyse dalıp çıkaracaksınız. Ya da sökmeyip orada bırakacaksınız.

Şimdi yanlış bilgilendirme yapmakta istemem. Ben reklamcıyım bu tarz işlerle uğraşıyorum. Sticker çok sakat bir yerde. Bunun çözümü ısıyı verip yumuşatırsın sonra kaymak gibi çeker alırsın. Ama birkaç kez denk gelmişliğim var. Belirli bir derecenin üzerindeki ısı ekrana zarar veriyor. Arkadaşım bir bilgisayarda çakmakta yumuşatıp kaplama sökmüştü ekranda kararmalar oluşmuştu. Yine aynı şekilde saç kurutma makinesıyla yapıyorduk. Bir kere o yöntemde de ekran kararma problemi yaşadık.

Yani kısacası ya Sticker'dan vaz geçip yırtarak söküp bölgeyi temizleyeceksin. Ya da çok düşük bir ihtimalde olsa riskleri göze alıp ısıtma yöntemiyle çıkaracaksın.

@Mordo RS Sticker'a zarar vermeden sadece onu yumuşatarak sökebilirsin. Yumuşatmak içinde arkadaşların dediği gibi Sticker'a ısı temas ettirmen lazım. Sticker çok uzun zamandır duruyorsa kendini salması biraz zor olabilir. Bu yüzden yüksek ısı vermen lazım çakmak tarzı bir araçla bu da bilgisayara zarar verebilir. (ekranda kararma yaptırma ihtimali bile var.) Bu yüzden ya bir süre güneşte bekletin yumuşasın ya da fön makinesiyle çok aşırı ısı vermeyecek şekilde folyoyu ısıtın. Hafiften sökmeyi deneyin baktınız hala kendini salmıyor. Ya Sticker'dan vaz geçip Allah ne verdiyse dalıp çıkaracaksınız. Ya da sökmeyip orada bırakacaksınız.

Şimdi yanlış bilgilendirme yapmakta istemem. Ben reklamcıyım bu tarz işlerle uğraşıyorum. Sticker çok sakat bir yerde. Bunun çözümü ısıyı verip yumuşatırsın sonra kaymak gibi çeker alırsın. Ama birkaç kez denk gelmişliğim var. Belirli bir derecenin üzerindeki ısı ekrana zarar veriyor. Arkadaşım bir bilgisayarda çakmakta yumuşatıp kaplama sökmüştü ekranda kararmalar oluşmuştu. Yine aynı şekilde saç kurutma makinesıyla yapıyorduk. Bir kere o yöntemde de ekran kararma problemi yaşadık.

Yani kısacası ya Sticker'dan vaz geçip yırtarak söküp bölgeyi temizleyeceksin. Ya da çok düşük bir ihtimalde olsa riskleri göze alıp ısıtma yöntemiyle çıkaracaksın.

Isıtmadan çıkarmayı denedim ama uzun süredir yapışık halde olduğu için bir türlü çıkmıyor. Laptopu çizmekten de korkuyorum.

@Mordo RS Hocam şu devirde bir laptop kolay alınmıyor. Bence bir Sticker yüzüne cihaza zarar verme riskini göze almaya değmez. Sökün gitsin. Bir Sticker yüzüne benim bilgisayarımda ufak bir çizik olsun günlerce uyuyamam vallaha. Bence direk yırtın gitsin. Zor çıkıyorsa yapışkan kalıntısı da fazla olabilir. O yüzden temizlemek için tiner veya aseton kullanmayın boyayı alır.

Geri
Yukarı