Laptoptan Windows 8 İşletim Sistemini Kaldırma

Engin Çelenk

Hectopat
Öncelikle Merhaba,

Windows 8 Kurulu Samsung Series 3 Laptopuma Mac Os kurmaya karar verdim. Fakat şu anki sorunum tamamen Windows 8 ile alakalalı. Windows 8 İşletim Sistemini tamamen kaldırmak istiyorum ama yapamıyorum. HDD üzerindeki kurtarma partisyonları olsun, BIOS kilidi olsun, hepsinden kurtulmak istiyorum.

HDD'ı temizlemek için Windows Xp, Windows 7, Linux Slax, Hiren's Boot CD çalıştırmayı denedim hiçbirini boot etmiyor. Siz ne yapmamı önerirsiniz?

Technopat ailesine şimdiden çok teşekkür ederim.

Öncelikle Merhaba,

Windows 8 Kurulu Samsung Series 3 Laptopuma Mac Os kurmaya karar verdim. Fakat şu anki sorunum tamamen Windows 8 ile alakalalı. Windows 8 İşletim Sistemini tamamen kaldırmak istiyorum ama yapamıyorum. HDD üzerindeki kurtarma partisyonları olsun, BIOS kilidi olsun, hepsinden kurtulmak istiyorum.

HDD'ı temizlemek için Windows Xp, Windows 7, Linux Slax, Hiren's Boot CD çalıştırmayı denedim hiçbirini boot etmiyor. Siz ne yapmamı önerirsiniz?

Technopat ailesine şimdiden çok teşekkür ederim.

Bios ayarlarını yapmalısın. Biostan LEGACY SUPPORT ayarını aktifleştir (enable). Gerisini senin yapabileceğini düşünüyorum. Ufak bir ipucuydu. Eğer yapamıyorsanda. Kalsın windows 8 kullan.

Öncelikle SecureBoot işlevini kapatmalısınız. SecureBoot çoğunlukla sıkıntı çıkarıyor. Ayrıca UEFI arayüzlü ise anakart UEFI kapat normal BIOS ekranına çevir. O zaman SecureBoot işlevi Windows tarafından tamamen kullanılamıyacak. Sonra istediğin bir şekilde boot edebilirsin..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı