Laptopu 144 Hz monitör ile kullanmak

yeşmuh

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Lenovo 1060 6 GB laptop kullanıyorum. Ekran hızı 60 Hz. Ben 144 Hz bir monitörle kullanmak istiyorum. Bu şekilde kullanan arkadaşlar var mı? Kullanışlı oluyor mu yoksa zahmetli mı? Monitörü henüz almadım almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanabilirsin, hiçbir sıkıntı olmaz.

Zahmetli de değildir, tek yapman gereken monitörü laptopa hangi girişler varsa onlar ile bağlamak. Windows 7 ve Windows 10'da otomatik olarak iki ekrana da görüntü gelecek, ikinci ekrana ikincil ekran muamelesi yapılacaktır (kendine has masaüstü olur ve başlat çubuğu daha sade olur).

Çok kolay bir şekilde görüntü ayarlarından laptopın kendi ekranını iptal edebilir, 144 Hz ekranı birincil ekran yapabilirsin.

Tavsiyem farklı Hzler söz konusu olduğu için ekran çiftleme yapmaman. Ekran çiftleme yapma durumunda ekranlar eşit frekansta çalışmak isterler, 60 Hz, sahte interlaced bir 144 Hz görüntü sunmaya çalışır, bu da titrek bir görüntü oluşturur. Zararlı değildir ama ekran çiftleme olarak kullanmanı önermem.

Kullanabilirsin, hiçbir sıkıntı olmaz.

Zahmetli de değildir, tek yapman gereken monitörü laptopa hangi girişler varsa onlar ile bağlamak. Windows 7 ve Windows 10'da otomatik olarak iki ekrana da görüntü gelecek, ikinci ekrana ikincil ekran muamelesi yapılacaktır (kendine has masaüstü olur ve başlat çubuğu daha sade olur).

Çok kolay bir şekilde görüntü ayarlarından laptopın kendi ekranını iptal edebilir, 144 Hz ekranı birincil ekran yapabilirsin.

Tavsiyem farklı Hzler söz konusu olduğu için ekran çiftleme yapmaman. Ekran çiftleme yapma durumunda ekranlar eşit frekansta çalışmak isterler, 60 Hz, sahte interlaced bir 144 Hz görüntü sunmaya çalışır, bu da titrek bir görüntü oluşturur. Zararlı değildir ama ekran çiftleme olarak kullanmanı önermem.
Detaylı bilgileriniz için teşekkür ederim. Tavsiye edeceğiniz 120 yada 144 hz monitör var mı ? Bazı marka monitörler için piksel kaybı olduğu söyleniyor. Çok sorun olur mu piksel kaybı ?

Detaylı bilgileriniz için teşekkür ederim. Tavsiye edeceğiniz 120 yada 144 hz monitör var mı ? Bazı marka monitörler için piksel kaybı olduğu söyleniyor. Çok sorun olur mu piksel kaybı ?
Piksel kaybı? Pek duymadığım bir kavram. Ölü pikseli kastediyorsanız, şans işi. Birçok marka iade alıyor ölü piksel durumlarında.

1060 6 GB'ınız olduğuna göre Gsync'ten faydalanabileceğiniz bir monitör öneririm. Bizzat incelediğim ve memnun kaldığım şu monitöre göz atabilirsiniz:

Merhaba ben bi şey merak ediyorum. 144 hz ekranı olan bi laptop kasa görevi olarak ikinci bi monitör bağlandığı zaman ilk ekranı monitör yapıp ikinci ekranı laptop ekranı yapıp yayın bildirimlerini okuyabilir miyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı