Laptopu asla şarjdan çıkarmamak sorun oluşturur mu?

GilgaMash

Centipat
Daha fazla  
Birkaç kere ayağımla laptopun kablosuna takıldım ve bugün yaşadığımda soketin yamulduğunu fark ettim. Normalde sabah şarja takar akşam çıkarırım ama artık tak çıkar yapmaktan korktuğum için akşamları dahil hiçbir zaman çıkarmak istemiyorum. Sorun yaşar mıyım?

Birkaç kere ayağımla laptopun kablosuna takıldım ve bugün yaşadığımda soketin yamulduğunu fark ettim. Normalde sabah şarja takar akşam çıkarırım ama artık tak çıkar yapmaktan korktuğum için akşamları dahil hiçbir zaman çıkarmak istemiyorum. Sorun yaşar mıyım?

Hiçbir şey olmaz. Laptopu Yaz gelmeden önce aldım. Sadece uyurken fişten çıkardım. Hiçbir şey olmaz.

Eski laptopumda 5-6 yıl boyunca şarjdan çıkardıgımı hatırlamıyorum :D.zaten %100'den sonra doldurma işlemi yapmıyor yani sabit kalıyor. Ekstra olarak oyunları vs. şarjda oynarsanız ciddi performans artışı saglıyorsunuz.

Sadece pil ömrü için biraz sıkıntı oluşturabilir.

Lenovoz Z500'üm var, 12 yıllık bilgisayar. 12 yılın yüzde 99'u prize takılı kullandım. İlk gün denemelerimde oyun oynamak hariç 1 saat 45 dakika kullanım sağlıyordum. Son 6 ay nadir kullanıyorum. Geçen seneki denemelerimde bile oyun hariç kullanımda 1 saat 30 dakikayı rahatlıkla çıkartıyor. Oyun oynadığımda oyunun özelliklerine göre 1 saate kadar düşüyordu kullanım sürem. Pilin marka ve modeline göre ömrünün zayıflaması değişkenlik gösterir. İllaki kayıp yaşanır.

Sadece pil ömrü için biraz sıkıntı oluşturabilir.
Profil fotosu beni benden aldı :D. Bende pilin ömründe yeme şansı olduğunu düşünüyorum. Onun haricinde performans olarak ileri gidersiniz.

Ben laptopu 11 aydır kullanıyorum en fazla 8 kere çıkart tak yapmışımdır.

Geri
Yukarı