Laptopu bilgisayarcıya götürdükten sonra parça çalınmış olabilir mi?

emreguvncc

Hectopat
Makaleler
1
Yaklaşık 3 sene önce aldığım Acer Nitro 5 AN515-55 i5 10300H, GTX 1660 Ti ekran kartı olan laptopumu termal macununu yeniletmek için bir bilgisayarcıya götürdüm (tahmini 1 ay oldu götüreli). Şimdi de SSD yükseltmesi yapacağım için boş slot var mı diye bakarken markalarının bu olduğunu gördüm. Hatırladığım kadarıyla SSD Kingston markaydı ama RAM hakkında bir bilgim yok. RAM'i değiştirmemiş olabilir ama SSD'den şüpheleniyorum. 1 günden biraz daha fazla orada bıraktım bu sürede SSD kopyalamak mümkün müdür? Bu RAM ve SSD Acer'in kendi koyduğu marka mıdır? Acer'i aradım fakat bu saatte çalışmadıklarını öğrendim. Elim ayağıma dolaştı ve buraya yazmayı düşündüm. Yardımlarınızı bekliyorum.

WhatsApp Görsel 2023-07-04 saat 20.15.11.jpg

Hocam tanınan bir bilgisayarcıysa yapmaz. Fark edildiği anda zaten daha çok zarar eder o yüzden cesaret edemez

Emin olmak istiyorsan test yap öncekinden daha yavaş ise bir terslik vardır.

SSD için hız yap diyorsanız daha önce hiç test yapmadım. Genel hız testi yap diyorsanız hızlandı zaten termal macun ve toz temizlendiği için.

Hocam tanınan bir bilgisayarcıysa yapmaz. Fark edildiği anda zaten daha çok zarar eder o yüzden cesaret edemez.

Ben de arkadaşımın önerisiyle gittim ortalama bir ilçeye göre iyi bir yerdi.

Ekstra bir başka sorum daha var. RAM'i çıkarıp taktım klavyenin ışıkları yandı ekran karardı ama çalışmadı. Diğer slota taktığımda çalıştı. Slotu bozmuş olma ihtimalim var mıdır ve Acer teknik servisi yapabilir mi?

SSD için hız yap diyorsanız daha önce hiç test yapmadım. Genel hız testi yap diyorsanız hızlandı zaten termal macun ve toz temizlendiği için.

Ben de arkadaşımın önerisiyle gittim ortalama bir ilçeye göre iyi bir yerdi.

Ekstra bir başka sorum daha var. RAM'i çıkarıp taktım klavyenin ışıkları yandı ekran karardı ama çalışmadı. Diğer slota taktığımda çalıştı. Slotu bozmuş olma ihtimalim var mıdır ve Acer teknik servisi yapabilir mi?

Performansta sıkıntı yoksa servisle hiç uğraşma hocam. Alırlar 3 ay vermezler istersen başka bir bilgisayarcıya baktırabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı