Laptopu dik tutmak sorun yaratır mı?

Merhaba. Laptopumu dik şekilde koyup masama monitör koymak istiyorum. Alandan tasarruf için. Peki laptopu dik tutmak zararlı mı?

Şu tarz bir şey alacağım. Ancak bu kadar pahalı olmayacak. Bir sorun yaratır mı?
Zararı olacağını sanmıyorum aksine hava akışı için artıları olacaktır. Ama bu pozisyonda yanlışlıkla cihaza çarpsan kırılma zarar görme ihtimali çok yüksek.

1 adet eMMC depolama bir de m.2 ssd var.

Peki termal macunun akması gibi bir sorun olur mu?
Aklıma geldi PS5'deki olay gibi olabilir. Net bir şey söyleyemem çünkü her laptopun içi farklı iç dizaynı farklı. Elektrik iletmeyen bir macun kullanırsanız riski sıfıra indirirsiniz.

Macunu kararında sürmüşlerdir akmaz yani.

Aklıma geldi PS5'teki olay gibi olabilir. Net bir şey söyleyemem çünkü her laptopun içi farklı iç dizaynı farklı. Elektrik iletmeyen bir macun kullanırsanız riski sıfıra indirirsiniz.

Kanka onlar sıvı metal kullandılar, macuna göre çok daha akışkan o yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Laptopumu dik şekilde koyup masama monitör koymak istiyorum. Alandan tasarruf için. Peki laptopu dik tutmak zararlı mı?

Şu tarz bir şey alacağım. Ancak bu kadar pahalı olmayacak. Bir sorun yaratır mı?

Eğer mekanik bir disk yoksa depolama alanında sorun olmaz. Dik koyarken fan çıkış bölgesini kapatmamaya dikkat et. Tek sıkıntın PC'yi açarken her seferinde kapağı açıp düğmeye basmak zorundasın. Başka alternatif bulabilirsen daha iyi olur.

Eğer mekanik bir disk yoksa depolama alanında sorun olmaz. Dik koyarken fan çıkış bölgesini kapatmamaya dikkat et. Tek sıkıntın PC'yi açarken her seferinde kapağı açıp düğmeye basmak zorundasın. Başka alternatif bulabilirsen daha iyi olur.
Hocam genellikle uykuya alırım bilgisayarı. Ayrıca fan yok bilgisayarda. Ve eMMC ve M.2 SSD disk var. Termal macun akması olur mu peki?

Hocam genellikle uykuya alırım bilgisayarı. Ayrıca fan yok bilgisayarda. Ve eMMC ve M.2 SSD disk var. Termal macun akması olur mu peki?

Kardeşim eğer son model bir laptop un yoksa içinde sıvı metal macun yoktur klasik termal macun vardır ve zaten yoğun bir madde belirli miktarda uygulanıyor akmaz.

Laptoplar zaten taşınabilir cihazlar, dikey de taşındığı ve test edildikleri için problem olmaz. Bende çantada taşırken saatlerde dikey duruyor.

Geri
Yukarı