Laptopu fişten çıkarınca 840M Çalışmıyor

Atillaa63

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Benim laptopumda Nvidia Geforce 840M ekran kartı var bir de onboard ekran kartım mevcut.
Ben adaptörü laptopumdan çıkardıgım anda 840m kullanıyor.
Tekrardan fişe taktığımda ise onboard ekran kartını kullanıyor sebebi nedir yardım lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü sağ tık-->Nvidia denetim masası-->Tercih edilen grafik işlemci-->Yüksek performanslı Nvidia işlemcisi olarak ayarlı mı?

Evet dostum Nvidia denetim masasında her türlü ayarı yapmış bulunmaktayım. GPU etkinliğindede lol açık olarak gösteriyor ama hd graphicin performansını alıyorum.

Fişe takılı iken güç tasarrufunu açmış olabilirsin. Fişe taktığında performans moduna almayı dene.

Windows 77 kullanıyorum pil ayarlarında yüksek performans olarak gözüküyor fişe takılı ikende.

840M çalışmıyorken nasıl performans artıyor? :)

Dostum şöyleki benim laptopumu şiften çektikten sonra güçlü olan ekran kartı devreye giriyor.
Tekrardan fişe taktığımda ise onboard ekran kartı devreye giriyor. adaptörle ilgili olabileceğini düşünüp yeni adaptör bile aldım fakat sorun hala aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle yapmışsın ama yine de yazayım. Buradan güncel sürücüyü indirip temiz kurulum kutucuğunu işaretleyerek yükleyin.
Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
Daha sonra bir önceki mesajımda bulunan yüksek performanslı ekran kartını seçme ayarını uygulayın. Ayrıca cihaz fişteyken düşük performansta çalışmasını sağlayan bir moda geçiyor olabilir. Fişteyken güç seçeneklerini dengeli yapıp deneyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı