Laptopu kasa gibi kullanmak

Kağan Kayacı

Hectopat
Yer
Mekke
Daha fazla  
Meslek
Mekke University - Student
Herkese iyi günler, arkadaşlar benim şu an kullandığım bir oyuncu laptopu var. Özellikleri ise şöyle bilgisayarın; i7 6700 HQ-32 GB DDR4 RAM-GTX 1060 DDR5 6 GB ekran kartı-17.3 Inc 75 Hz Full HD ekran diye özellikleri olan bir laptop. Hatta direkt linki de şu;

ASUS GL702VM Core i7 6700HQ 2.6GHz-32 GB RAM-1TB+128 GB SSD-17.3"-GTX1060 6 GB-W10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.

Neyse son günlerde aklımda şöyle bir fikir oluştu normalde masaüstü bilgisayarı falan daha çok severim ama işte öğrenci olduğum için gerek de taşınılabilirliği için laptop almak zorunda kaldım. Ama hazır indirim varken ve dolar 7 lira olmuşken hani birkaç ay a fiyatlar güncellenir ve hiçbir şey alınmaz o yüzden fırsat bu fırsat MSI'ın 144 Hz 1 ms işte 2K görüntü veren parlaklığı 250 CD vs olan 31.5 Inc bir monitörünü almayı düşünüyorum. Hani evde olduğum sürelerde laptopu kasa gibi kullanmak tam istediğim gibi bayağı büyük güzel bir ekranda işte film, dizi vs izlerim ya da oynamak istediğim oyunları çok daha güzel TV gibi büyük bir ekran da oynarım. Zaten büyük ekranı bayağı seviyorum. Laptop her ne kadar 17.3 Inc yani 40-42 cm ekrana sahip olsa da ufak geliyor bana yani diyorum ki acaba laptopu Full açık şekilde kasa gibi kullanarak monitör de 2K görüntü ile takılsam sizce gerek performans gerek ısınma ya da başka bir dezavantaj ya da problem yaşama gibi şansım var mı? Yani laptopumu kasa gibi kullanıp böyle özellikleri olan bir monitör de takılmak sizce mantıklı bir problem olur mu? Zaten klavye-mouse vs var hani ha bir de ses olayın da ise monitör de hoparlör yok ama laptop un sesi bayağı kaliteli-yüksek son seste adeta TV gibi oluyor o yüzden her şeyi Max %40-50'ler de dinlebiliyorum 120 cm masamın tam ortasına koysam monitörü laptopu da masanın sağına falan koysam ses de bence problem olmaz, bir değişiklik olmaz diye düşünüyorum. O yüzden bence ses sisteme almaya gerek yok. Şimdiden yorumlarını belirtip, yardımcı olacak herkese çok teşekkür ederim, iyi forumlar!

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha geçen haftasonu yaptım. 2. nesil i3 işlemcili Intel HD 3000 ekran kartlı laptopuma 2. ekranı bağlayıp çift monitör bile yaptım. Kasa gibi kullanılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı