Laptopu kasa olarak kullanmak

Alacağınız ürüne bağlı. Monster laptop kullanıyorum ne performans kaybı yaşadım ne de ısınma sorunuyla karşılaştım.

Hangi devirdeki laptop bu ? Artik duzgun laptoplarin hepsi fullhd zaten , bende evdeki laptopumi eve gelince monitore bagliyorum hic bir sikinti yok, altinda sogutucum var voltaj dusurmede yaptim, oyun oynaninca tabi ses var ama kulaklik takiyorum mis gibi.
Ben de neredeyse üniversite hayatı boyunca laptopu kasa olarak kullandım, 1920*1080p çözünürlüklü monitör kullanacaksanız laptopun kendi ekranından daha yüksek çözünürlükte kullanacağınız için, standart laptop kullanımından biraz daha düşük bir performans elde edebilirsiniz. Ama aşırı bir performans düşüşü olacağını sanmam, kaliteli bir soğutucu kullanmanızı tavsiye ederim.

Şuan bir sıkıntı yaşamazsınız ama ilerde sistem eskidiğinde mecbur bunu ölü fiyata satıp yenisini almanız gerekiyor. Asıl sıkıntı o :)

Ben de neredeyse üniversite hayatı boyunca laptopu kasa olarak kullandım, 1920*1080p çözünürlüklü monitör kullanacaksanız laptopun kendi ekranından daha yüksek çözünürlükte kullanacağınız için, standart laptop kullanımından biraz daha düşük bir performans elde edebilirsiniz. Ama aşırı bir performans düşüşü olacağını sanmam, kaliteli bir soğutucu kullanmanızı tavsiye ederim.
1440p ekran kullanıyorum, performans düşüşü yaşamadım ama soğutucu almayı düşünüyorum.

Makinenin içinden geçtim şuanki eklemelerimle sorun olmuyor, lakin 6k ya aldığım pc ye 1k da ben masraf yaptım. Arka kapağı olmadan evde kendi yaptığım soğutucu altlık ile kullanıyorum sürekli temizliyorum 6 ayda bir macun değişiyorum ısınmadan dolayı. Evden çıkacaım zaman altlığını ve kendi fanını takıyorum şuan evde kullandığım fan 5400 rpm gibi bir güçte ve evin her yerinden sesi duyuluyor.(5 yaşında olmasının eksisi bu sanırım.)Kullanışlı olması güzel ancak gereksiz bir masraf 5 yıldır kullanıyorum yapma derim sadece.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı