Laptopu konsol gibi kullanmak mantıklı mı?

Daha fazla  
Merhabalar, aklıma geçenlerde bir fikir geldi ve uygulamaya koyuldum. HDMI kablosu alıp televizyona taktım ve laptopunda kapağını kapattım, açtım oyunu, taktım kolu, aynı konsol gibi kullanarak televizyon üzerinden oyun oynadım. Canım sıkılınca film izledim vs. Gerçekten çok işe yarıyor, sizce nasıl yapmışım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanser olursun kanka. Bir kaç kez denedim çıldırdım. PS3 dualshockunu bir türlü bağlayamadım sonra başka bir gamepad aldım bu seferde analogunu ayarlayamadım.

Merhabalar, aklıma geçenlerde bir fikir geldi ve uygulamaya koyuldum. HDMI kablosu alıp televizyona taktım ve laptopunda kapağını kapattım, açtım oyunu, taktım kolu, aynı konsol gibi kullanarak televizyon üzerinden oyun oynadım. Canım sıkılınca film izledim vs. Gerçekten çok işe yarıyor, sizce nasıl yapmışım?
İyi yapmışsınız, çoğunlukla evde ben de öyle kullanıyorum. Hem konsol hem bilgisayar almaktansa hem işlerimi yapabiliyorum hem de oyunumu oynayabiliyorum. Oyun oynayacaksam Steam'i geniş ekran modunda açınca da çok rafine bir kullanım sunuyor.

Kanser olursun kanka. Bir kaç kez denedim çıldırdım. PS3 dualshockunu bir türlü bağlayamadım sonra başka bir gamepad aldım bu seferde analogunu ayarlayamadım.
Ne alaka hocam? Siz sadece kol bağlarken talihsizlik yaşamışsınız, onun dışında arkadaşın bahsettiği şey çok iyi. Küçükken ben de bilgisayarı televizyona bağlayıp saatlerce PES 2017 oynuyordum mesela. Çok iyi günlerdi...

DS'ler Windows ile çok uyumlu çalışmaz zaten, bu bilindik bir şey. XBox platformunda bir kol alsaydınız zerre sıkıntı yaşamadan kullanırdınız.

Doğrudur hocam. Ben de dualshockun windowsda çalışmayacağını biliyordum ama en azından Steamın Dualshoc desteği olduğunu sanıyordum. O da safsataymış.

Hocam cok iyi bir fikir, ama soyle bir onerim var laptopun kapagini kapatmayin isinir ve zarar gorur, en iyisi bir sogutucu alin onu stant olarak kullanin hem laptop oyle basi bos kalmamis olur hem hava akisi olur.

Hocam kapağını kapatınca hiç bir şey yapma olarak ayarladım bilgisayarı:

1704120783626.png

İyi yapmışsınız, çoğunlukla evde ben de öyle kullanıyorum. Hem konsol hem bilgisayar almaktansa hem işlerimi yapabiliyorum hem de oyunumu oynayabiliyorum. Oyun oynayacaksam Steam'i geniş ekran modunda açınca da çok rafine bir kullanım sunuyor.
Dediğiniz mantıklı evet geniş ekran modunu ben de seviyorum. Birde b
DS'ler Windows ile çok uyumlu çalışmaz zaten, bu bilindik bir şey. XBox platformunda bir kol alsaydınız zerre sıkıntı yaşamadan kullanırdınız.
en harici klavyede bağladım bir şey yazacak iken onu kullanıyorum veya tıklayacak iken bir de ekstra olarak gamepadin mousea geçme özelliği var. Pusat Pro Gamepad mouse gibi de kullanılabiliyor analoglar ile.
Benim kolum xbox platform kol. Sıkıntı yok yani.
Hocam cok iyi bir fikir, ama soyle bir onerim var laptopun kapagini kapatmayin isinir ve zarar gorur, en iyisi bir sogutucu alin onu stant olarak kullanin hem laptop oyle basi bos kalmamis olur hem hava akisi olur.
Tamam bu olaydan babamda yararlanıyor dizi izlemek için ona söyleyim alsın yoksa bilgisayar yok dizi de yok🤣🤣

İyi sosyaller, ben de aynı amaçla laptop almak istiyorum. 4k bir monitöre laptopu bağlayıp oynamak istiyorum. Sizin TV'ler kaç piksel ve laptop donanımınız nasıl acaba? 4k oynayabiliyor musunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı