Laptopu masaüstü bilgisayara dönüştürmek

Hawagi

Hectopat
Selamlar. Ekranı arızalı bir laptopum var. Bu laptopu 3D yazıcıdan çıkarttığım parçalarla mini bir kasa haline getirmek istiyorum. Ancak çok zahmetli ve zor olacak. İşlemci ve GPU için kule tipi gibi bir soğutma uyar mı acaba?

Bakır boru işini nasıl yapabilirim acaba? Bakır boruyu cpu ve gpu ya tutturacak şekilde yapabilirsem o daha iyi olur benim için.
En basitinden termal macunu sürüp üstüne koyarsanız termal macun azalana kadar orada yapışır. Ya da küçük 2 tane bakır daha alıp ikisini ana bakırın yanlarına kaynatıp ve aldığınız 2 tane bakır boruya delik açıp vidalayabilirsiniz.

Normal laptop fanını mı kullanacaksın yoksa masaüstü bilgisayar fanı mı?
Şöyle açıklayayım yapacağım kasanın boyutu önemli değil. Masaüstü bilgisayarlarda ki kule tipi soğutucu kullandığım laptop a uysa onunla kullanabilsem oda olur ama araştırdığım kadarıyla int de öyle bir soğutucu bulamadım hep masaüstleri için çıkıyor.

Şöyle açıklayayım yapacağım kasanın boyutu önemli değil. Masaüstü bilgisayarlarda ki kule tipi soğutucu kullandığım laptop a uysa onunla kullanabilsem oda olur ama araştırdığım kadarıyla int de öyle bir soğutucu bulamadım hep masaüstleri için çıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir şey yapmışlar CPU soğutucunun ayaklarını kesip koymuş ama nasıl sabitleyebilirsiniz oraya hiçbir fikrim yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı