Laptopu monitore bağlayarak kasa olarak kullanmak

1716437640253.png

Nasıl yapabilirim peki bu monitore bağlasam + bir FPS alamaz mıyım yoksa alır mıyım? çünkü Technopat'ta bir arkadaşın konusunda görmüştüm ama şöyle demişti konuda. "Şimdi size kendi deneyimimi anlatayım. Elimde Monster Tulpar T7 v21.2 laptop var. Bu laptopta RTX2070 bulunmakta ve laptop kendi BIOS'undan MUX Switch destekliyor. Öncelikle BIOS aracılığıyla MUX Switch yaptığımda Valorant'ta 180-200 FPS seviyelerinden 250-300 seviyelerine çıktı. Bunun başlıca sebebi işlemcinin içindeki entegre grafik biriminin devre dışı kalması ve işlemcinin daha fazla frame işleyebilmesi. Daha sonra harici bir monitör alıp cihazın Thunderbolt 3 çıkışından görüntü aldım. Bir tane DisplayPort to Thunderbolt 3 kablo aracılığıyla yaptım bunu. Sonuç olarak NVIDIA'nın Optimus teknolojisini(Intel Entegre Grafik ve NVIDIA ekran kartının hibrit bir şekilde kullanılması) devre dışı bırakmayı başarabildim. Bu şekilde BIOS kullanmadan MUX Switch yapabilmiş oldum. Buna yabancılar Bypassing NVIDIA Optimus diyorlar. Lakin buradaki handikap şu ki elimdeki cihazın Thunderbolt 3 çıkışı ekran kartından çıkıyor. Bu sayede buraya bağladığım ekran direkt olarak NVIDIA ekran kartı aracılığıyla görüntü oluşturuyor. Entegre ekran da bu şekilde devre dışı kalmış oluyor."

@34Roxe Şu an zaten sen MUX açık kullaniyorsun cihazı, monitör bağladığın durumda da MUX ile aynı etkiyi görecek ve şu an aldığın performansi alacaksin. Sen zaten MUX kullanarak ekstra FPS aliyorsun şu an, bunun dahası yok.

Peki monitora nasıl bağlayabilirim MUX'la bir bilginiz var mı? Veya hangi monitoru almamı önerirsiniz?

HDMI ile baglayabilirsin direkt o etkiyi görecek. Monitör önerisi için yeni konu açmanız gerek.

Geri
Yukarı