Laptopu oynatınca değişen fan sesi

asga282

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Laptopun fanından durduk yere bir anda ses gelmeye başladı. Laptopu kaldırınca falan ses kesiliyor ama normal duruşta rahatsız edici bir fan sesi geliyor. Ses gelirken laptopa birkaç kez vurunca bazen ses kesiliyor ama bu sürekli yapılacak bir işlem değil. Bazen normal çalışıyor ama durup dururken tekrar rahatsız edici ses geliyor.

Laptopu açtım temizledim fanı söktüm tekrar taktım sorun düzelmedi. Aşağıdaki linkteki soruna benzer benim sorunum da. Oradaki çözüm gibi laptop vidalama kısımlarının oraya süngerimse bir malzeme koydum ama sonuç başarısız.

Gün içerisinde aşırı rahatsız ediyor. Bir öneriniz, çözümünüz var mıdır?

Merhaba arkadaşlar,
Laptopun fanından durduk yere bir anda ses gelmeye başladı. Laptopu kaldırınca falan ses kesiliyor ama normal duruşta rahatsız edici bir fan sesi geliyor. Ses gelirken laptopa birkaç kez vurunca bazen ses kesiliyor ama bu sürekli yapılacak bir işlem değil. Bazen normal çalışıyor ama durup dururken tekrar rahatsız edici ses geliyor.

Laptopu açtım temizledim fanı söktüm tekrar taktım sorun düzelmedi. Aşağıdaki linkteki soruna benzer benim sorunum da. Oradaki çözüm gibi laptop vidalama kısımlarının oraya süngerimse bir malzeme koydum ama sonuç başarısız.

Gün içerisinde aşırı rahatsız ediyor. Bir öneriniz, çözümünüz var mıdır?

Cihazın altını kapatacak bir konumda duruyorsa örnek halı ya da yatak gibi hava alamadığı için ısınır ve fan devri artar bu da sese neden olur?
Cihaz sert ve düz bir zeminde olmalı ve altında en az yarım santim boşluk kalmalıdır.
Ayrıca cihaza vurmak nedir hocam.
Yarın bir gün cihazım açılmıyor ses geliyor gibi şikayetler ile konu açarsınız.

Cihazın altını kapatacak bir konumda duruyorsa örnek halı ya da yatak gibi hava alamadığı için ısınır ve fan devri artar bu da sese neden olur?
Cihaz sert ve düz bir zeminde olmalı ve altında en az yarım santim boşluk kalmalıdır.
Ayrıca cihaza vurmak nedir hocam.
Yarın bir gün cihazım açılmıyor ses geliyor gibi şikayetler ile konu açarsınız.
Cihaz laptop soğutucusunda duruyor hocam. Ekranın tam göz hizamda durması için laptop soğutucusundan kaynaklı biraz açılı şekilde duruyor ama düz zeminde de bu ses geliyor. Ses fanın hızlı çalışmasıyla alakası yok. Laptopta 2 adet fan var. Bir tanesi böyle ses çıkarıyor. Sorun ısınmadan kaynaklı değil. Isınmadan kaynaklı olsa laptopun duruşunu değiştirdiğimde ses gitmez. Yine de yorumun için teşekkürler.

Geri
Yukarı