Laptop'u prize takılı kullanmak zararlı mı?

Griff0

Centipat
Selamlar. Yeni bir laptop aldım. Oyun oynadığım için Laptop'u sürekli prize takılı kullanıyorum. Batarya ömrü azalıyormuş. Doğru mu? Doğruysa nasıl engelleyebilirim?

Not: Bilgisayarı pilde kullanırken FPS kısıtlanıyor.

Buna ne diyeceksin o zaman? @efe.varoll
Kendin kullanmayı bilmeyip buraya gelip milleti yanlış yönlendirme. Akıl var mantık var.
Bak kardeşim. Benim biri asus biri lenovo olmak üzere 2 lapptopum var. Aldığımdan beri tamamen prizde kullanıyordum alalı da birkaç yıl oldu. Belli bir süreden sonra bataryası öldü. Yani herkesin makinesi de farklıdır ben burada bunu söylüyorum onda da olmayacak diye bir şey yok. Ama bataryası çıkıyorsa çıkarıp adaptörle kullansın batarya çıkmıyorsa kullanmasını önermem çünkü başıma bunlar geldi.
Arkadaş yanlış bilgilendirme cezası almak istiyor sadece. Üzerine gitmeyelim. Ben raporumu ediyorum.
Burada biz fikir sunup bilgilendirme yapmıyor muyuz? Ee, benim yaptığım da o. Arkadaş konuda *sürekli* prizde kullanıyorum demiş ben de bu yüzden şunu dedim ben de sürekli prizde kullandım bataryası öldü. Ama eğer bataryası çıkıyorsa çıkarıp kullanabilirsin sorun olmaz. Ama arkadaşın bataryası gömülüymüş. Bu durumda kendi yaşadığım şeyi söyledim. Beni bağlamıyor cihaz bana ait değil isterse ateşe versin. Ben burada raporlanacak bir şey görmüyorum ama sen bilirsin. Rapor incelenirken konuya bakacak moderatörler için söylüyorum konudaki tüm mesajlarımı okuyun lütfen.

Eğer batarya takılıysa bir zaman sonra bataryanız ölecektir muhemelen, haberiniz olsun. Hemen tak diye ölen bir şey değil, zamanla birkaç saniye bile çalışmaz şarj olmaz hale gelir.
Bizlerin bile kısıtlı bir ömrü var iken insan yapısının mantığına şaşırmamak gerek. :)

Yıllardır aynı tantana.

Yeni nesil laptoplar bataryası tam dolduğunda enerjiyi bataryadan çekmezler direkt olarak kablodan güç alırlar.Keza çıkarılabilir bataryası olanlar da aynı şekildedir.
Bataryayı çıkartıp kullanmak ömrünü uzatmaz.Lityum iyon piller durduğu yerden de kapasitelerinin bir kısmını kaybederler.Siz de ben prizde çok kullandım ondan dolayı öldü dersiniz.
Yıllardır aynı tantana.

Yeni nesil laptoplar bataryası tam dolduğunda enerjiyi bataryadan çekmezler direkt olarak kablodan güç alırlar.Keza çıkarılabilir bataryası olanlar da aynı şekildedir.
Bataryayı çıkartıp kullanmak ömrünü uzatmaz.Lityum iyon piller durduğu yerden de kapasitelerinin bir kısmını kaybederler.Siz de ben prizde çok kullandım ondan dolayı öldü dersiniz.
Çok basit bir fen bilgisi var arkasında anlatıyorum

Piller zıt akıma zıt kutuplu yükler dolulardır.pilleri şarja takmak bu zıt kutupları birbirleriyle dengeler ve piliniz dolar.
Kullandıkça yeniden deşarj olurlar bu döngü böyle gider.

Belirli bir noktadan sonra pilinizin zıt kutup tutabilme kapasiteside azalma meydana gelir ve piliniz artık verilen enerjinin daha azını tutabilir bu sayede de piliniz ölür.

Yeni konular

Geri
Yukarı