Çözüldü Laptopu şarjda kullanmak zararlı mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TarihciBirEren

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben yeni bir dizüstü bilgisayar aldım ve şarjda kullanırsam bir sıkıntısı olur mu diye merak ediyorum. Yanı sıra internette, ne yaparsanız yapın bataryanız zamanla yıpranacak ve kullanılabilir kapasitesi azalacaktır diye bir cümle gördüm, doğru mudur diye merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet doğru, batarya zamanla yıpranıyor, bazı dizüstü modellerinde şişebiliyor, kullanım kapasitesi azalıyor.

Diğer bir soruya gelecek olursak şarjda kullanmanız bir sorun yaratmaz.
Merhaba, ben yeni bir dizüstü bilgisayar aldım ve şarjda kullanırsam bir sıkıntısı olur mu diye merak ediyorum. Yanı sıra internette, ne yaparsanız yapın bataryanız zamanla yıpranacak ve kullanılabilir kapasitesi azalacaktır diye bir cümle gördüm, doğru mudur diye merak ediyorum.
Hocam ben 6 aydır laptop kullanıyorum ilk günden beri şarzda rahat rahat çıkarmadan bazen aşırı ısınır alet çıkarırım ama onun dışında hiç çıkarmadan ne yaparsam yaparım oyun oynarım vs ama cevaba gelirsek sıkıntı olmaz.

Gaming ise şarjını 100 yapıp şarjda kullanın böylece dolma ömrü azalmz ve maksimum performans alırsınız.

Selam, benim bildiğim laptoplarda büyük li-ıon piller kullanılıyor. Kimyasal yapıda oldukları için zamanla yıpranır kesinlikle hep %100 şarjda bırakma hep biraz az olsun derim oyun oynarken kullanabilirsin fakat uzun süre yine de kullanma.

Benim de konu altında bir sorum var Dell g oyun bilgisayarımla oyun oynarken batarya fullense sıkıntı olur mu yıpranırmı ekran kartı 140W.

Selam, benim bildiğim laptoplarda büyük li-ıon piller kullanılıyor. Kimyasal yapıda oldukları için zamanla yıpranır kesinlikle hep %100 şarjda bırakma hep biraz az olsun derim oyun oynarken kullanabilirsin fakat uzun süre yine de kullanma.
Teşekkür ederim

Gaming ise şarjını 100 yapıp şarjda kullanın böylece dolma ömrü azalmz ve maksimum performans alırsınız.

Anladım ama gaming laptop değil

Geri
Yukarı