Çözüldü Laptopu şarjda kullanmak zararlı mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TarihciBirEren

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben yeni bir dizüstü bilgisayar aldım ve şarjda kullanırsam bir sıkıntısı olur mu diye merak ediyorum. Yanı sıra internette, ne yaparsanız yapın bataryanız zamanla yıpranacak ve kullanılabilir kapasitesi azalacaktır diye bir cümle gördüm, doğru mudur diye merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet doğru, batarya zamanla yıpranıyor, bazı dizüstü modellerinde şişebiliyor, kullanım kapasitesi azalıyor.

Diğer bir soruya gelecek olursak şarjda kullanmanız bir sorun yaratmaz.
Gaming ise şarjını 100 yapıp şarjda kullanın böylece dolma ömrü azalmz ve maksimum performans alırsınız.
Yanlış bilgi. Gaming laptop max. performans için prize ihtiyaç duyar. Bataryayı doldurup şarjda kullanmak bataryayı çabuk boşaltacağı için sık döngüye sokmuş olursunuz. Ne kadar az doldur-boşalt o kadar uzun ömür.

Yanlış bilgi. gaming laptop Max. Performans için prize ihtiyaç duyar. Bataryayı doldurup şarjda kullanmak bataryayı çabuk boşaltacağı için sık döngüye sokmuş olursunuz. Ne kadar az doldur-boşalt o kadar uzun ömür.

Hiç doldur boşalt yapmıyoruz zaten şarjdeyken şarjda kullanıyoruz anlamamışsınız galiba.

Yeni konular

Geri
Yukarı