Laptop'u sürekli şarjda bırakmak laptop ömrünü kısaltır mı?

Hocam bataryayı sürekli şarja bıraktığınız zaman yavaş yavaş ömrü azalacaktır. Ben 3 yıldır laptop kullanıyorum, dolduğunda çıkarmaya özen gösteririm fakat yine de artık %22 seviyelerine geldiğinde kendiliğinden kapanıyor. Elinizden geldiğince yani oyun oynamayıp nette dolaşıyorsanız şarjdan çekin bataryayı boşaltın derim, uzun vadede bataryanıza yararı olacaktır.

Sürekli şarjda bırakmak çok fazla sorun olmaz ama şarjda kullanmak batarya ömrünü azaltır.

Nette araştırdığım zaman yeni nesil laptopların şarjları %100 olduğu zaman gücünü artık pilden değil adaptörden çektiği yazıyor bu doğrumu?

Nette araştırdığım zaman yeni nesil laptopların şarjları %100 olduğu zaman gücünü artık pilden değil adaptörden çektiği yazıyor bu doğrumu?
Hocam yeni nesilde de pek değişeceğini düşünmüyorum ama çok bilgim yok yanlış bilgilendirmeyeyim. Benim tecrübem 3 sene oyun oynamadığım zamanlarda çıkarıyorum ve hala uzun bir süre elektrikler kesildiğinde özellikle hemen kapanmıyor, beni bayağı idare ediyor.
Ekleme: Hocam burada da detaylı bilgilendirmeler var isterseniz bir bakın : Dizüstü Bilgisayarların Bataryaları Hakkında 5 Bilgi

Okuduğuma göre laptobu pilde kullanmak sıkıntı değil,dediğim gibi pil %100 olunca artık elektiriği adaptörden çekiyormuş Cevap veren herkese teşşekkürler

@retiredtechnpt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…