Laptopu Sürekli Şarjda Kullanmak Zararlı mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O zaman şuan ki kullanım tipim şu şekle dönüşüyor, normal masaüstü gibi kullanıyorum mesela veya bataryasız laptop kullanımı gibi (ama batarya takılı), herhangi bir elektrik kesintisinde de aynı güç kaynağı gibi benim batarya devreye giriyor. Bu şekle mi dönüştü durum, bunu anladım yazılanlardan, zaten ben de böyle olmasını istiyordum. @Pitbull

6.Yıl kullanıma ve hala 2-3 saat şarjı gittiğine göre(aldığımda da 3 saat civari idi)....Sorun olmaz..
Sadece zırt-pırt takıp çıkartma tam dolmadan çıkartırsan hemen geri takma....
Şişme patla Kapanma kolay kolay yapmaz...Fiş tam takılı olduğundan emin kablolar gergide durmasın.ezilip büzülmesin.

Son düzenleme:
O zaman şuan ki kullanım tipim şu şekle dönüşüyor, normal masaüstü gibi kullanıyorum mesela veya bataryasız laptop kullanımı gibi (ama batarya takılı), herhangi bir elektrik kesintisinde de aynı güç kaynağı gibi benim batarya devreye giriyor. Bu şekle mi dönüştü durum, bunu anladım yazılanlardan, zaten ben de böyle olmasını istiyordum. @Pitbull
Evet öyle oluyor. Sanki evde jeneratör varmış gibi düşünün. Kesintisiz kullanırsınız.

Kimseye yargı dağıttığım falan yok. Moderatör olmam, kendi görüşümü paylaşamayacağım anlamına gelmiyor. Lakin sizin bu üslubunuz hoşuma gitmedi. Karşınızda üye olsa muhtemelen benim yapacağım yorumu dikkate bile almazdınız. Şov için değil de, bildiğiniz bir şey için yorum yazarsanız, başkalarına daha çok faydanız olabilir.

Bir dahaki sefere terbiyenizi takınarak girin foruma.

Teknik servis tarafından voltaj kaynaklı hasarı belgelemek dünyanın en kolay işi. Tecrübe ettiğim kadarıyla hiçbir marka bana problem çıkarmadı bu konuda.

Mahallemizde geçen sene yüksek voltaj problemi yaşandı ve ben dahil birçok kişinin parası kuruşuna kadar ödendi. Siz hakkınızı almayı bilmiyorsanız, hakem heyetidir, tüketici mahkemesidir bunların yolunu bilmiyorsanız açık konuşmak gerekirse benim yapabileceğim bir şey yok.

Arkadaşım, sen gerçekten de moderatör olduğuna emin misin? Sana ne hakaret ettim ne de küfür. Kafana göre forumdan uzaklaştırıp, kafana göre de yorum siliyorsun. Muz cumhuriyeti değiliz deyip, bu kadar demokratik olmayan, mantığa sığmayan hareket yapman açıklanamaz derecede skandal bir olay. Bu mesajı silmeyeceksin, burada kalacak. Silersen bu forumun daha yüzüne de bakmam zaten.

Tekrardan atıyorum:

"Sırf moderatörsün diye, bana 2 günlük uzaklaştırma verdin. Gerekçesi de üslup bozukluğuymuş. Ben ne küfür ettim ne de hakaret. Hani muz cumhuriyeti değiliz diyorsun ya. Muz cumhuriyeti olmayan yerlerde insanlar eleştiri ve iğnelemeye açık olur. Kafalarına göre ceza kesmezler. Hoşuna gitmeyen her cümleye ceza keseceksen işimiz var.

Önce bir kendi üslubuna bak. Beni şov yapmakla itham ediyorsun. Bu lafı ben desem 1 ay uzaklaştırma verirdin. Al sana muz cumhuriyeti. Hadi eyvallah."

Uzaklaştırma aldığını öğrendim ve merak edip arkadaşın yorumlarına baktım. Uzaklaştırma derecesinde mesaj kelime sözcük cümle aradım ama bulamadım. Hani nasıl uzaklaştırırım diyip kurcalasam '''Moderatörsün diye kafana göre yargı dağıtamazsın. Fikirlere saygı duymayı bil'''' Diye bir cümle kullanmış bu mesajdan dolayı uzaklaştırma mı verdiniz?

Konu gereksiz şekilde uzadı. Kapatalım konuyu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı