Laptopu TV'ye bağlarken masaüstünü bu ekranda genişlet sorunu

AtaHD

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle Merhaba Technopat Üyeler.

Sistemim ve monitör aşağıda bulunmakta.

Bu konumda sizlere danışma gereği duydum.

Ben laptop kulanıyorum ve daha dün laptopa aşağıda belirttiğim LEDTV yi taktım. Sadece 2.ekranda yani mönitöre verdiğim görüntünün çözünürlüğünü 1920x1080 olarak ayarlayıp çok rahat bir şekilde bilgisayarı sorunsuz şekilde kullandım. Bugün sabah çözünürlüğe bakarken yanlış bir ayar yaptım herhalde. Bunun sebebiyle artık görüntüyü Sadece 2.Ekrana vermesini istesem de tekrar otomatik olarak masaüstünü bu ekrana genişlet yazısı geliyor.

upload_2015-8-14_21-28-50.png
upload_2015-8-14_21-31-0.png

Ve Daha sonra görüntüyü 1920x1080 p olarak ayarlıdıgım zaman kabul ediyor fakat ekrana tam oturmuyor ve ben ekranın bazı kısımlarını göremiyorum. Daha doğrusu 1440x900 e alınca tam olarak oturuyor görüntü.

Birşey duymuştum. Görüntüyü hem laptopa hemde monitöre verince ekran çözünürlüğü düşüyordu. Bu kural büyük ihtimal masaüstüne genişlet ayarında da geçerli. Fakat bu ayarı sadece 2.Görüntüye veremediğim için maalesef 1080p görüntü alamıyorum. Var mıdır bir çözümü? Bilen arkadaşlar yorum olarak yazarsa çok mutlu olurum. Sistemim ve monitör:

MONİTÖR:
SUNNY 22'' LEDTV 1080PQ

SİSTEMİM :
LAPTOP
ÖZELLİKLERİM:
AMD Raedon HD 7670M
8GB RAM
INTEL Core i5-3230M 2.6 GHZ
64 Bit
Tam Olarak Ürün İsmi: TOSHIBA L850-1R6

Saygılar...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı