Laptopu yere düşürdükten sonra ekran gelmiyor

komanaçiiiiiii

Centipat
Arkadaşlar laptopum yere düştü ve açılmadı. Daha sonra hardiskini değiştim ve sorun çözüldü. 2-3 gün sonra şekilde oldu. Laptop açılıyor ama ekran gelmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Harici ekrana bağlayınca görüntü veriyor mu?
Erişimi kolay olan parçaları çıkarıp tekrar monte et, RAM'lerden de olabilir.

Ramlerdne diye düşünüyorum. Bilgisayar açılınca kaldığın 2 defa dıt dıt hatası veriyor. O hatayı vermediğinde PC açılıyor. İnternetten baktığım da 2 dıt hatası bellek arızası olarak gözüküyor.

Tek ram varsa diğer slotta da denenebilir. RAM'in çentiklerine metal tırnaklar tam otursun. Ben olsam sökebildiğim kadar söküp gevşeyen kablo benzeri birşey var mı diye bakardım, özellikle şuna bakardım diyebileceğim birşey yok ama zaten laptopta kablolu parça az. Ekran, wifi kabloları, bazılarında SATA kablosu vb.

Tek RAM varsa diğer slotta da denenebilir. RAM'in çentiklerine metal tırnaklar tam otursun. Ben olsam sökebildiğim kadar söküp gevşeyen kablo benzeri bir şey var mı diye bakardım, özellikle şuna bakardım diyebileceğim bir şey yok ama zaten laptopta kablolu parça az. Ekran, Wi-Fi kabloları, bazılarında SATA kablosu vb.

Bazen açılıyor bazen açılmıyor. Sıkıntı orada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı