Laptopum 60 derecenin altına inmiyor

oguzdemircan43

Decapat
Daha fazla  
Meslek
not ur business
Yaklaşık bir haftadır boştayken notebookum 60 derecen aşağıya düşmüyor ve sürekli orta hızlı fan çalıştırıyor. Yaklaşık bir yıllık bir notebook ve pek iyi olmasa da boşta bu kadar derecesi yüksek kalacak bir sistem değil, yaklaşık bir haftadır bu şekilde. İnternette birkaç yerde okudum örneğin sigara içiyorsanız bloğa tar olarak yapışıyor ve iletkenliğini azaltıyor vs. tarzı şeyler okudum. Fabrikada sürülen macunun kalitesini bilemediğimden SSD alıp takarken Cooler Master Master gel maker ile içindeki macunu değiştirmiştim ve boşta 40-45 derece bandındaydı ta ki bir hafta önceye kadar. Bir çok antivirüs, anti malware programını lisanslı Premium olarak tarattım ve hiçbir sonuç çıkmadı. Lütfen konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? Sizce de sigaradan olabilir mi? İçini açıp temizlik yapmalı mıyım? En son temizliği yaklaşık 4-5 ay kadar önce yaptım.

Specs:
CPU: Intel i5 7300HQ 2.50 GHz.
GPU: NVIDIA GTX 1050 Ti.
RAM: 8 GB 2400 MHz.
HDD: 7200 RPM 1TB.
SSD: 120GB M.2.

Dosya Ekleri

• sadfasfsadfasdf.png
    sadfasfsadfasdf.png
    415,1 KB · Görüntüleme: 48
  • sadfasfsadfasdf.png
    sadfasfsadfasdf.png
    415,1 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleyen: Moderatör:
dediğim gibi termal macunu yenileyeli yaklaşık 4-5 ay oldu. ve bildiğim kadarı ile iyi macunlarda 10 yıla kadar bile ömür uzayabiliyor. ev ortamında kullandığım toz oranı düşük, soğutucu kullanmıyorum. GPU ve CPU sıcaklığım fazla yük altında 85 dereceye kadar ulaşabiliyor.
Hort. Yok mu yardım edebilecek?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı