Laptopum boştayken fanlar hızlanıyor

Berat-Camponisal

Hectopat
Selamlar hayırlı geceler herkese, bir sorum olacaktı. Ben boştayken yani YouTube'da videolar falan izlerken bir anda laptopumun fanları hızlanıyor ve şu anda bile orta seviye olarak hızlı. Ben bu durumu nasıl çözerim? Neredeyse laptopu alalı 1 bucuk yıl oluyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler :)

Laptopum'un ısınma sorunu da yok.

Aşağıda resimleri mevcuttur. Ayrıyeten CPU ve GPU RPM hızları da var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    41,7 KB · Görüntüleme: 108
  • s.JPG
    s.JPG
    17,8 KB · Görüntüleme: 83
Sistemde virüs veya malware olabilir, termal macunla alakalı bir şey olduğunu sanmıyorum. Ayrıca ısınma sorunu var ki fanları açıyor. Ben de şu anda video izliyorum ama 40 dereceyi geçmediği için fanları açmıyor bile gördüğün gibi.

Ekran Görüntüsü (421).png

Sistemde virüs veya malware olabilir, termal macunla alakalı bir şey olduğunu sanmıyorum. Ayrıca ısınma sorunu var ki fanları açıyor. Ben de şu anda video izliyorum ama 40 dereceyi geçmediği için fanları açmıyor bile gördüğün gibi.

Eki Görüntüle 1224386
Sessizmi , Performansmı , Turbomu şuanda sende? Ben her zaman Performans olarak kalır.

Bazı casus yazılım olabilir pc de sen afk iken mining (coin madenciliği) yaptırıyor olabilir. Görev yöneticisinden takip edebilirsin bu durumu, bir arkadaşımda öyle fark etmiştik.

Format atıp deneyebilirsin.
Format attın gene aynı sorun ise servise gönderebilirsin.
O fan seviyeleri YouTube için baya çok :/ Kolay gelsin sana dostum

Tamam sorun çözüldü Hepinizin önerileri için Teşekkür ediyorum. Salad.io adlı uygulamayı kaldırdığımda ve, Kuzenimin bağlanarak o Salad.io adlı uygulama olan tüm bileşenlerini silerek ses seviyesini düşürdü. Şuan fan sesleri normale geldi Isınma sorunuda kalktı.

Salad.io Kuzenimin söylediğine göre, Arka planda mining yaparak ROOT olarak gizli tutulduğundan ben onu görememişim. Ve o yüzden boştayken o ses çıkarttığını ve sistemin çok güç yediğini söyledi. Şuanki fotoda sorun kalmadı. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi geceler :)

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    78,7 KB · Görüntüleme: 77

Yeni konular

Geri
Yukarı