Laptopuma su döküldü ne yapmalıyım?

evet sıvı teması varsa ki ıslak mendille hala vardır kısa devreye düşer anakartı yakarsın kendine daha büyük zarar açarsın tiner ucucu bir madde oldugundan suyu ucurur :) ıslak mendille o iş olmaz @Silinen üye bence yarın sabahı bekle yoksa bilgisayar sabahı göremez :)

Sorunu hallettim arkadaşlar herkeze iyi geceler.

Kuru mendil ile kuruladım fön makinesi ile kuruttum hava akışını sıcak yaptım fön makinesinde bir sorun olcağını sanmam fakat yardımlarınız için sağolun.

Su, gaz halinde uçtuğu için şanslısın. Ben tuzlu kola dökmüştüm, ve o lanet sıvıyı uçurmanın bir yolu yoktu :) Servise gitti mecburen.
Klavyeyi çıkartabiliyorsanız çıkartın ve elektronik devresini oluşturan o ince plastik tabakayı iyice kurutun.
Onlar genelde 2 katmanlı falan olur ve araya su kaçtığında kısa devreye neden olur, klavye saçmalar.

Ya aslında su değilde süt döküldü süt ise zamanla donan bi sıvıdır :) 2 3 gün harici klavye ile idare edeceğim daha doğrusu annem idare edicek :)

Su olmuş olsa neyse sonuçta kurur uçardı ama süt döküldü diyorsun. Kurutmuş olsan bile ilerki zamanlarda anakart kaynaklı mavi ekran yada donma ve kitlenme sorunlarıyla karşılaşma riskinde var benden demesi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı