Laptopuma su döküldü ne yapmalıyım?

Ters çevirdim bataryayı çıkarttım sökmeye çalışıyorum garantisi ise bitti. Laptop sökülür değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba kardeş geçmiş olsun öncelikle yapman gereken tek şey bataryanı cıkartmak daha sonra laptopunun arka kapagını açmak (vidaların tamamını sökmen gerek ve toplamak için de aynı yerlerine takman gerek) arka kasadaki vidaları söktüysen dvdrw yi cıkart daha sonra arka kapagı kaldır ramlarini ve hddni ayir orda anakartla ilişkili olan kabloları yuvalarından cıkart (tekrar aynı yerlerine takıcaksın unutma) daha sonra laptobun ön tarafını klavyenın oldugu bölümü cıkartıcaksın burada vida yoktur klavyenin f1-f2-f3-f4 kısınlarının oldugu yerde cıkıntılı tırnaklar var burdan klavyeyi hafif kastirarak cıkart daha sonra gördügün kabloları tekrar anakarttan cıkart üst kasadaki vidalari sök bu işlemleri tamamladıktan sonra alt kasa ile üst kasayı ayırman gerekiyor bunu tırnaginla veya ince bir tornavidayla kastırarak yap ama kasaya zarar vermeden daha sonra anakartını cıkart nalburdan sentetik tiner al çabuk uçanından boyalar için değil çabuk uçanı olucak anakartını sök alt kasadan ve bir fırca ile anakartı güzelce temizle özellikle sıvı teması olan yerleri ve aio kısmını güzelce temizle temizledikten sonra kurutman gerek kuruttujktan sonra nasıl söktüysen unutmadan o şekilde toplaman gerek zahmetli bir iş ama yapamam diyorsan evine yakın bir bilgisayarciya götür 125 tl civarı hallediyorlar ..

unutmadan örnek olmasi açısından youtubede laptop nasıl sökülür videoları varsa izle senin için deneyim olur en azindan

ufukfatih35 düzgünce söktüm bez ile ıslak yerleri kuruladım nazik bir şekilde sonra kuruttum hafif hafif şimdi tekrar monte ediyorum. İlla tiner kullanmak zorundamıyım ?

Dışta kalan kısımlarını kurula ama sakın içini açmaya çalışma ve ayrıca bilgisayarı ters yatır 3-4 gün bekle kurusun servise göndermene gerek kalmaz , ama eğer sorun büyükse en kısa sürede servise gönder.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı