Laptopumu açtığımda renkli çizgiler ile açılıyor

Pathine

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Geçen yıl Temmuz'un 5'inde (gidip) yurt dışından bilgisayar aldım. Bilgisayar Omen 15 DH0006NT. İçindekiler ise 8x2 GB Dual RAM (GDDR4),RTX 2060, 512 GB SSD ve 9. nesil i7 işlemci. İlk başta sıkıntı yoktu rahat rahat kullanıyordum sonrasında bu sıkıntı ortaya çıktı. Isındığında düzelmeye başlıyor gibi. Ama aynı zamanda Battlefield 1 oynamaya başladığımda da (Omen'in kendi yazılımı olan Omen Gaming Hub'a göre) bilgisayar 97 derecenin altına düşmüyor üstüne , yine bu şeritler çıkıyor. Ve bu sıcaklık oyunu en düşükte de oynasam Ultra'da da oynasam değişmiyor. Hatta Ultra'da FPS dropları yiyorum. Garantiye söylediğimde ürünün yurtdışından alındığı için sadece yazılımsal garantisinin olduğunu, parça vs. anlamında yardım edemeyeceklerini söylediler. Durumum bu. 1. sorum bu durumda ne yapabilirim? 2. sorum ise bu sıcaklık normal mi, normal ise sıcaklığı azaltmak için ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-04 at 10.17.20 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-04 at 10.17.20 (1).jpeg
    206,1 KB · Görüntüleme: 34
  • WhatsApp Image 2021-01-04 at 10.17.20.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-04 at 10.17.20.jpeg
    208,2 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman sorun ekran kartında. Fakat eğer ben bunu tamire gönderirsem bana bayağı yüklü bir fatura çıkartacaklardır muhtemelen. HP'den yenisini alma gibi bir şansım var mı?

Türkiyeden almadığınız için yenisini talep edemezsiniz. Ayrıca ekran kartı, anakarta lehimli olduğu için anakartın da değişmesi gerek. Bu da işlemcinin de değişmesi gerekeceği anlamına geliyor. Bunu söylemekten şu anda nefret ediyorum ama muhtemelen en az 8 bin lira fatura çıkartacaklardır size. İşçilik hariç. Üzgünüm.

Türkiyeden almadığınız için yenisini talep edemezsiniz. Ayrıca ekran kartı, anakarta lehimli olduğu için anakartın da değişmesi gerek. Bu da işlemcinin de değişmesi gerekeceği anlamına geliyor. Bunu söylemekten şu anda nefret ediyorum ama muhtemelen en az 8 bin lira fatura çıkartacaklardır size. İşçilik hariç. Üzgünüm.
Dava falan açarak da mı halledemeyiz? Ne de olsa olarak bilgisayar herhangi bir darbe , su vb. hiç bir şey almadı. Zaten bilgisayar 10 bin lira..

Dava falan açarak da mı halledemeyiz? Ne de olsa olarak bilgisayar herhangi bir darbe, su vb. hiçbir şey almadı. Zaten bilgisayar 10 bin lira.

Hocam, isterseniz siz yine de laptopu servise bir gönderin yine de. Uluslararası garanti diye bir şey duymuştum ama tam bilmiyorum bu konuyu. Siz bir gönderin ve durumu açıklayın, eğer uluslararası garantiye girerse yaparlar ücretsiz. Ayrıca Türkiye'de hiç garantisi olmamış bir laptop için yetkili servise dava açamazsınız. Nereden aldıysanız, garanti orada geçerlidir.

Not: o Bilgisayar burada 13 bin lira.

Hocam, isterseniz siz yine de laptopu servise bir gönderin yine de. Uluslararası garanti diye bir şey duymuştum ama tam bilmiyorum bu konuyu. Siz bir gönderin ve durumu açıklayın, eğer uluslararası garantiye girerse yaparlar ücretsiz. Ayrıca Türkiye'de hiç garantisi olmamış bir laptop için yetkili servise dava açamazsınız. Nereden aldıysanız, garanti orada geçerlidir.

Not: o Bilgisayar burada 13 bin lira.
Aldığımda 10 bin liraydı. Onun dışında uluslararası garantisi vardı. Ama garantinin sadece yazılım için geçerli olduğunu söylediler (ki en basitinden HP'yi arayıp format hakkında yardım istediğimde garantiye göndermem istendi). Üstüne parasıyla yapın dediğim halde parçasının olmadığını söylediler. Ürün burada da satılıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı