Ekrandaki renkli çizgiler

Talcao

Femtopat
Katılım
29 Ağustos 2021
Mesajlar
43
Daha önceden ekranda 10 tane dikey ince çizgi vardı, HDMI veya farkli yollar ile başka ekrana baglayinca bu çizgiler görünmüyordu. Şimdi bu sabah bilgisayarı açtım, ekranda bir sürü çizgi var. Pembeye büründü ekran. Neden olmuştur? Çözümü nedir?

20211016_112321.jpg
 
KS
KS
Talcao

Talcao

Femtopat
Katılım
29 Ağustos 2021
Mesajlar
43
Bazen bende de buna benzer bir sorun oluyor. Ekranı aşağı ve yukarıya doğru eğin, bir şey değişmezse flex kablosunu kontrol edin. Bir de sanırım Windows 11 kullanıyorsunuz, ekran kartınız sorun çıkartıyor olabilir.
kabloyu kontrol ettim sorun yok, ekran kartım sorun cıkarsa başka aygitlara ekranimi bagladigimda da ayni cizgiler görünürdü.
Farklı kablolar ile monitörü test ettiniz mi?
laptop kullanıyorum, farkli monitörlere bagladim cizgiler yoktu.
Farklı kablo ile denemeyi deneyin.
laptop kullanıyorum.
 
KS
KS
Talcao

Talcao

Femtopat
Katılım
29 Ağustos 2021
Mesajlar
43
O zaman monitörde bir sorun var.
laptop ekranında olsa gerek, bana da öyle geliyor.
O zaman monitörde bir sorun var.
Garantisi varsa garantiye gönderin.
maalesef garantisi yok, kaç yıllık bilgisayar. çözümü ekran değişimi ya da herhangi bir monitöre bağlı kullanmak olacak sanırım.
dostlar windows 11'den kaynaklı olma ihtimali var mı? yeni geçmiştim işlemcim ve tpm 2.0 yoktu bir şekilde geçmeyi başarmıştım.
 
Son düzenleme:
KS
KS
Talcao

Talcao

Femtopat
Katılım
29 Ağustos 2021
Mesajlar
43
Başka monitörde öyle çizgiler yoksa belli ki Windows 11 ile alakası olmayabilir.

Öyle de oldu zaten, Windows 10'a döndüm ama maalesef aynı sorun devam ediyor.
Ekranı henüz değiştirmedim fakat değiştirene kadar farklı bir monitöre bağladım sorunum çözüldü. Hiçbir çizgi pembe ekran vs. kalmadı.
Merhabalar, geçenlerde laptopumun ekranı arızalandı ben de VGA kablosu ile 2.bir monitöre bağladım ve öyle kullanmaya başladım. Başlarda sorun yoktu laptopun kapağı kapalıyken istediğim çözünürlükte vs kullanıyordum şimdi ne istediğim çözünürlükte kullanabiliyorum ne de laptop kapalıyken. Dün 75Hz'den 60Hz'e çekmek isterken oldu bu sorun, laptopun kapağını kapadığım da ya da sadece 2.ekranı kullan dediğimde "input not supported" hatası alıyorum.
 
Son düzenleme:
Yukarı