Laptopumu nasıl hızlandırabilirim?

Bana bir arkadaşım A315-53 modelli Acer laptop verdi. Ben de özelliklerine baktığımda CS:GO'yu bile açamayacağını fark ettim. Aşağıya DxDiag fotolarını koyacağım oradaki özelliklere göre benim hangi parçayı yükseltmem veya değiştirmem konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 27
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    11 KB · Görüntüleme: 25
Bana bir arkadaşım A315-53 modelli Acer laptop verdi. Ben de özelliklerine baktığımda CS:GO'yu bile açamayacağını fark ettim. Aşağıya DxDiag fotolarını koyacağım oradaki özelliklere göre benim hangi parçayı yükseltmem veya değiştirmem konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Çalıştır > %temp% > hepsini silin.
Çalıştır > temp > hepsini silin.
Çalıştır > prefetch > hepsini silin.
Windows arama motoruna disk temizleme yazın ve "C" diskini seçim çıkan pencerede bütün klasörleri tikleyin. (Önemli bir şey varsa o kutucuğu tiklemeyebilirsiniz) ve temizleyin
Sonra benim önerim YouTube'da "duex" adlı kanal var oradan aradığınız videoları bulabilirsiniz fakat dediklerini eksiksiz yapmanız lazım
Baktınız hiç olmuyor temiz bir format atın hocam.

Oyun için üç bileşen var: İşlemci, RAM ve GPU. Laptoplarda ikisi genelde değişmez. RAM değişir. RAM'de oyun performansına devasa fark yaratmaz, mevcut kapasite zaten yeterli ise.

Bu arada resimleri koymayı unutmuşum:D benim 4 GB RAM'im var 2 GB'si zaten ekran kartına gidiyor tüm programlar kapalıyken bile 2 GB boş RAM kalıyor.

SDD ne olursa olsun bilgisayarı hızlandıracaktır.
Güç ayarlarından Performans modunu seçin
Opera GX kullanın
Mümkünse Antivirüs kullanmayın
Arka planda çalışan uygulamaların gereksiz olanları kapayın yada silin
Bilgisayarınıza bir 4gb daha ram takın 8 Günümüzde kafi bir değer

Geri
Yukarı