Laptopumu Nasıl Kullanmalıyım ? Bataryasız Fişte mi ?

Eğer oyun oynayacaksan veya bilgisayarını tam performansta kullanman gerekiyorsa mutlaka prize takılı batarya içindeyken kullan ani bir elektrik kesintisine de önlem almış olursun bilgisayar zarar görmez.

Bataryayı sürekli şarj-deşarj olarak kullanıyorum.1 yılı devirdim herhangi bir sorun olmadı.Zaten bataryaların ömrü ortalama 2 yıldır.Ne yaparsan yap 2 yıl içinde batarya pert.

Bataryayı sürekli adaptöre takılı şekilde şarj-deşarj olarak kullanıyorum. 1 yıl oldu şu anda %10 yıpranma var. Tavsiyem her daim bataryayı prize takılı olarak kullanmak. Türkiyede yaşıyosun burda hep diken üstünde gibisin her an elektrik gidebilir. Bazen olmaz ama bir kere olursa o zaman altından kalkamazsın.

Güzel bir konu olduğu için başlığa herkes saldırmış :D herkesinde düşüncesi ortak yönde ama bende bişiler söyliyim, öncelikle son yıllarda çıkan çoğu laptopların büyük çoğunluğunda batarya süreleri pazarlama stratejisi dolayısıyla yüksek gösterilse dahi gerçeği yansıtmıyor, bu yüzden batarya süreleri çok kısa. Dolayısıyla zayıflamaları 1 yıldan fazla olmuyor, genel konuşuyorum tabi, normal kullanımda bile zayıflayan bu hayvancıklar hele bide oyun oynuyorsan yandın. Eğer bilgisayarını çok yoğun kullanmıyorsan bataryada kullanabilirsin ki buna gerek yok. Sana tavsiyem bataryanı %50 civarında doldurup ardından yavaşça çıkarıp bir köşeye bırakman , prizde kullanmaya devam et ki elektrik gitse dahi ( herzaman gitmez heralde ) korkma ;) çat diye kapanır ama anakart yanar cart curt felan onlar işin hikaye kısmı...

İyi forumlar.

Laptopu prizsiz kullanmak bana çok mantıksız geliyor. Masadaysanız, mobile durumda değilseniz prizde kullanırsınız. Sürekli boşalt, doldur şeklinde kullanmak pek pratik değil. Bataryayı çıkartıp kullanmak daha da saçma. Batarya eskimesin diye kullanmamak eskiden salonu sırf misafir gelir diye derli toplu temiz tutup hiç kullanmamaya benziyor. Haftada bir deşarj et, dışarı çıktığında yada kanepeye uzanırken zaten prizsiz kullanacaksın. Onun dışında masandayken prizde kullanırsın. Yeni teknoloji bilgisayarlarda zaten prizde kullanınca öyle pil ölmüyor. Yine de haftada bir deşarj yapmakta fayda var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı