Laptopumun güç girişi Type-c mi?

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Merhabalar, aldığım laptop bugün elime ulaştı. Kutudan çıkan şarj makinesi type-c çıkışlı. Laptopta ise yan yana bir yuvarlak giriş bir de type c girişi var. Şimdi bu laptobun güç girişi type c mi yoksa asıl güç girişi başka mı? Bahsettiğim yuvarlak girişin yanında şarj ibaresi var çünkü.
Screenshot_20221112-230814~2.png

Mavi ok: Bahsettiğim giriş.
Beyaz ok: Mevcut şarj cihazının olduğu giriş.

Type C portunda SS simgesi var silik olsada. Yani Type C bağlantısı yapabilirsiniz sadece. Şarj edemezsiniz diye tahmine ediyorum. Veri aktarımı için sadece. Mavi ok ile gösterdiğiniz yer şarj için.

Type C portunda SS simgesi var silik olsada. Yani Type C bağlantısı yapabilirsiniz sadece. Şarj edemezsiniz. Veri aktarımı için sadece. Mavi ok ile gösterdiğiniz yer şarj için.
Hocam şarj aleti Type c ve laptobu o şarj aleti ile şarj ettim 15-20 dk içinde %100 doldu. Neden böyle bir şarj aleti koysunlar ki kutu ile beraber.

Hocam şarj aleti Type c ve laptobu o şarj aleti ile şarj ettim 15-20 dk içinde %100 doldu. Neden böyle bir şarj aleti koysunlar ki kutu ile beraber.
Eğer şarj edebiliyorsanız gayet güzel. Benim Laptop'da da var aynı durum ama Type C'den şarj edemiyorum. Sadece bağlantı için kullanabiliyorum. Eğer varsa kullanın hızlı şarj olayı güzel bir durum çünkü.

Geri
Yukarı