Laptopumun ızgaralarını kapatan parça

Bural3443

Picopat
Daha fazla  
Laptopum bu birkaç aydır aşırı ısınıyor belki inanmazsınız ama God of War'da 99 derece CPU bile gördüm ve az önce laptopun ızgaralarının doğru dürüst çalışmadığını gördüm laptopun arka ızgaralarından fan hızım Max olmasına rağmen hava bile gelmiyor yandaki ızgaralardan da doğru dürüst hava gelmiyordu. Sonra ızgaralara bir bakayım dedim ve şunlarla karşılaştım. Izgaraların içinde şu filtreye benzer şey var ama nedense hepsinde yok, bu filtreye benzer şeylerin olduğu yerlerden hava gelmiyor. Nasıl düzeltebileceğimi bilen var mı?

Dosya Ekleri

• FD699209-F8F1-4846-B11A-CB4C7B1F023B.jpeg
    FD699209-F8F1-4846-B11A-CB4C7B1F023B.jpeg
    81,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer tecrübeniz varsa laptopun kasasını açıp, bahsettiğiniz kısma modifikasyon yapabilirsiniz ayrıca fanları da temizlersiniz. Tecrübeniz yoksa bir mahalle bilgisayarcısına gidip sorununuzu dile getirirseniz yardımcı olacaklardır.

Laptopum bu birkaç aydır aşırı ısınıyor belki inanmazsınız ama God of War'da 99 derece CPU bile gördüm ve az önce laptopun ızgaralarının doğru dürüst çalışmadığını gördüm laptopun arka ızgaralarından fan hızım Max olmasına rağmen hava bile gelmiyor yandaki ızgaralardan da doğru dürüst hava gelmiyordu. Sonra ızgaralara bir bakayım dedim ve şunlarla karşılaştım. Izgaraların içinde şu filtreye benzer şey var ama nedense hepsinde yok, bu filtreye benzer şeylerin olduğu yerlerden hava gelmiyor. Nasıl düzeltebileceğimi bilen var mı?

Bazı markalar tek kasa modeline birçok model ekleyebiliyor.
Eklediği donanıma görede bu havalandırma pencerelerini açıyor ya da kapatıyor.
Bu pencereler senin modelde kapalı modeller gibi duruyor.
Buradaki cihazdada kapalı.

Hayır hava sirkülasyonu artacaktır fakat, delikli (mesh) bir şeyle açtığınız yerleri kapatmazsanız çok fazla toz alacaktır içine.

Bence ısıya etkisi olmayacaktır.
O ızgaranın arkasında fan yok daha doğrusu hiçbir şey olmayabilir ya da çok önemli bir bileşen olabilir bu durumda bu donanımın koruyuculuğunu ortadan kaldırtıyorsunuz.
Kasayı açık olarak görmeden bu işlemi tavsiye etmeniz yanlış.

Üretici firma orayı kapattıysa bir sebebi vardır bence, ondan çıkartmamak daha mantıklı sanırım laptop soğutucusu alsam belki az da olsa düzelir ısınma sorunum.

Geri
Yukarı