Laptopun aşırı yavaşlama sorunu nasıl çözülür?

malcona1234

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar,

Laptopumda aşırı bir yavaşlama meydana geldi. Sebebini hiçbir şekilde anlam veremedim. Format atma işlemine rağmen sorun devam ediyor. Bilgisayar açılırken 10-20 dakika gibi uzun bir süre alıyor, sonra masaüstü uzun bir süre gelmiyor ve aşırı yavaş hareket ediyor. Bu sorunun tam olarak ne olduğunu açıklayabilecek veya çözebilmem için bir programla bilgisayarı taratsam ve sonuçları buraya aktarsam, bu konuda yardımcı olabilecek biri var mıdır acaba? Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Bilgisayarın özellikleri gayet iyi bu arada.

Büyük ihtimalle kullandığın işletim sistemin donanımın için çok ağır ve aynı zamanda işletim sistemin de şişmiş. Tam sistem özelliklerinizi belirtirseniz daha net öneriler yapabiliriz.

Büyük ihtimalle kullandığın işletim sistemin donanımın için çok ağır ve aynı zamanda işletim sistemin de şişmiş. Tam sistem özelliklerinizi belirtirseniz daha net öneriler yapabiliriz.

16 GB RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1060 with Max-Q desing.
Intel Core i7 7700HQ CPU 2.80 GHz.

Özellikleri yazar mısınız?
SSD mi kullanıyorsunuz? Sağlığı azalmış olabilir.
HDD kullanıyor iseniz SSD'ye geçin.

16 GB RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1060 with Max-Q desing.
Intel Core i7 7700HQ CPU 2.80 GHz.
HDD kullanıyorum sadece.

Depolama birimi hasar almış/bozulmuş olabilir mi hocam sizce?

Olabilir mi öğrenmek için ne yapmam lazım bu konuda yardımcı olur musunuz?

Virüs girmiş olabilir mi? Ne kadar RAM'in olursa olsun Windows 10+ SSD şart.

Virüs olabileceğini düşünmüyorum çünkü format attım kontrolleri de yaptım sonrasında.
SSD alakalı bir yavaşlık olduğunu sanmıyorum bu kadar yavaşlama olmaz SSD yok diye öncesin de kullanıyordum bilgisayarı ve hiçbir sıkıntısı yoktu son zamanlar da iyice arttı.

Yeni konular

Geri
Yukarı