Laptopun Boştayken 60-64 Derecede Olması

BlackKeyboard

Hectopat
Herkese merhaba, laptopumda GT 745M ekran kartı ve i7 4702MQ işlemci var. Ben daha çok yazılım, tasarım, ve PCB tasarım ile uğraşıyorum, oyun için kullanmıyorum bilgisayarımı fakat ekran kartı ve işlemci ısılarım boşta bile 60-64 derecelerde. Daha önce bilgisayarlara termal macunu uygulaması yaptım laptop ve masaüstünde. O yüzden uygulama yapmayı biliyorum fakat uygulama için bilgisayarın içini açtığımda soğutucu blok ile işlemci birbirine kenetlenmişti, ilk defa böylesini gördüm, sizce zorlasam mı ve bu işlemcideki ısı değerleri normal mi?

Bana gelen bir dizüstü sistemin soğutucu bloğunu kaldırırken GPU'nun üst katmanı beraberinde gelmişti :)

İşlemci pek sorun olmaz, Intel yani pinsiz işlemci kullanıyorsun zaten, bu noktada biraz avantaj sahibisin. Hafif oynatmayı deneyebilirsin, ne çok korkak ne de çok kaba davranmalısın.
Eğer çok ciddi bir şekilde yapışmışsa işlemci ısındıktan sonra hafif hareket ettirmeyi dene, çıkması gerekir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı