Laptopun dahili ekranında ekran kaydı alınmıyor ve renk ayarı yok

niarscox

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Şimdi benim eski kasadan kalma MSI güzel bir monitörüm var. Yeni bir dizüstü bilgisayar (Acer Nitro 5 nh. Qfley 004) alıp ekranı ona bağladım. Çift monitör olarak kullanıyorum. Ancak alt Z yapıp NVIDIA arayüzüne girip ekran kaydı almak istediğimde sadece oyunlarda desteklendiğini söylüyor. Halbuki main monitörü sonradan bağladığım MSI olarak ayarlayınca bu sorun ortadan kalkıyor. Ama bunu da sadece laptopun ekranını kapatınca gerçekleştirebiliyordum. Bunu bir şekilde çözdüm. Şu an alt Z yaptığımda görüntüyü MSI'dan veriyor. Bu sefer de istediğim zaman kaydı istediğim monitörden almak istiyorum ama sadece MSI'dan alabiliyorum. Bir de laptopumun renk ayarını yapamıyorum NVIDIA denetim masasında sadece MSI görünüyor. Laptopunkini önceden Intel'in uygulamasından yapıyordum ancak ekran kaydı sorununu çözmem için görüntü sağlayıcısını (doğru terim mi bilmiyorum) değiştirmem gerekti. Bu yüzden Intel'in uygulaması bunu desteklemiyor şu an. Bu iki sorunu çözmem lazım her şey allak bullak oldu yardım lazım teşekkürler.

Monitör doğrudan harici karta bağlandığı için NVIDIA ayarlarına ve ekran kaydı uygulamasına erişiyor. Ana cihazda da o ayarlara ulaşmak için MUX Switch'i açmalısınız veya dahili kartı devre dışı bırakmalısınız. Sorunlarınızı listeler misiniz bazılarını anlayamadım?

Geri
Yukarı