Çözüldü Laptopun fanları çalışıyor açılıp kapanıyor biraz vakit geçtikten sonra açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lenxloan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba herkese, laptopum (Dell Inspiron 15 5567 )bataryası öldüğünden bu yana böyle sorun var. Yani şarj kablosunu çekdikde temelli gidiyor, ben bataryayı söktüm patlama riski var diye, ama laptop açılıp açılıp kapanıyor açıldıgında invalid Configuration info yazılıyor PXE-607 gibi bir kod çıkıyor. Reboot machine yazısı çıkıyor aynı döngü, BIOS'tan diski seçip çalışdırıyorum her sabah bunu yapmak biraz can sıkıcı hale geldi.
Asıl sorum yeni batarya alıp takarsam üstüne bir de format atarsam bu sorun düzelir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BİOS pili değiştirmeyi deneyebilirsiniz, pil tamamen bitmişse bilgisayar hangi konfigürasyonda çalışacağını sürekli sıfırlıyor olabilir. Dolayısıyla her seferinde belirtmen gerekmekte.
BİOS pili değiştirmeyi deneyebilirsiniz, pil tamamen bitmişse bilgisayar hangi konfigürasyonda çalışacağını sürekli sıfırlıyor olabilir. Dolayısıyla her seferinde belirtmen gerekmekte.

Çözüm
BIOS pili değiştirmeyi deneyebilirsiniz, pil tamamen bitmişse bilgisayar hangi konfigürasyonda çalışacağını sürekli sıfırlıyor olabilir. Dolayısıyla her seferinde belirtmen gerekmekte.

Değiştirdim ve işe yaradı. Artık sorun yok. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için💗

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı