Laptopun gücü kesiliyor

iYA5iR

Kilopat
Selam. Eski bir laptapım var, yaklaşık 12 senelik. Güç girişinde(jak) fan ile alt alta olduğundan dolayı lehim kaybından kaynaklanan güç kesilmeleri hatta devamlı güç kayıpları oluşuyordu. En son kaliteli bir lehimle lehimlendikten sonra bu sorun düzeldi. Bu sorun bayarya varken olduğunda güç bataryaya geçip bilgisayar çalışmaya devam ediyordu. Ancak şimdi batarya takılı ve dolu olmasına rağmen ( bataryada sorun yok) güç kesilmeleri başladı. Günde birkaç kez oluyor. Isıdan kaynaklanmadığını bilsem de emin olmak için macunlarını yeniledim. Hatta olay görüntüleyiciden de baktım bir sistem arızası da görünmüyor. 6008 kodlu bir güç kaybından dolayı sistemin istemsizce kapandığı kayda geçmiş. Kapandıktan sonra sistem hemen açılabiliyor belirsiz bir süre sonra gün içerisinde tekrar kapanıyor. Bazen birkaç gün sonra bazen günde birkaç kez. Bu arada batarya takılı olmadığında güç fişini laptopa taktığımda laptop güç ışığı hemen yanmıyor. Bu da kondansatörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Peki batarya takılıyken güç kesilmesinin sebebi ne olabilir? RAM, SSD, işlemcide herhangi bir sıkıntı görünmüyor. Elektronikten anlayan bir arkadaş bir fikir verirse çok müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı