Laptopun hava girişindeki delikler kapalı

Zw3ihander

Femtopat
Daha fazla  
Hava girişi laptopumun altında hava girişinin içinde ise ızgara gibi petek şeklinde delikli şeyler var ama bunların çoğu kapalı bilgisayar çok ısınıyor 95 dereceyi görüyor acaba hava girişlerini kapattığı için midir?

Hava girişi laptopumun altında hava girişinin içinde ise ızgara gibi petek şeklinde delikli şeyler var ama bunların çoğu kapalı bilgisayar çok ısınıyor 95 dereceyi görüyor acaba hava girişlerini kapattığı için midir?
Tuf serisinde eğer o delikleri açarsanız garanti dışı kalıyor cihaz asus zaten yeterli deliğin açık olduğunu savunuyor, gözümüzün içine bakarak yalan söylüyorlar ama yapacak bir şey yok.

İşlemcim i5 10210u CS:GO'da bile kendini kısıyor.

Cihaz normal serilerden ve u işlemci bu kadarmı ısınıyor 😯
Açmıyorlar, ben sordum.

Garanti dışı kalıyor ama açıyorlar diye biliyorum.
Hocam laptop modeli atar mısınız rica etsem. Bir sürü kişi bu muydu şu muydu diye anlamaya çalışıyor.

Evet hocam. Konuyu görünce direk TUF sandım. Genelde TUF oluyor bu ürünler.

İnternetten araştırdığımda işlemcimin oyun odaklı olmadığını bu yüzden ısındığını söylediler ama CS:GO'da bile thermal throttling yapması normal değil bence.

U işlemcilerin daha az ısınması lazım. Model nedir laptop un?
U işlemcilerin daha az ısınması lazım. Model nedir laptop un?

Bunu altında çıkış yok desek yeridir. @erengore UV yapmanıza yardım etsin değerler düşer.

İşlemciyi soğutacağım diye bu sefer diğer bileşenleri ısıtıyorsunuz. TUF için deliklerle oynamaya gerek yok. İşlemci normalden sıcak çalışıyor ama deliklerin bazıları kapalı olduğu için içeriye giren hava tüm bileşenleri dolaşıyor. Videosu da var.

Geri
Yukarı