Laptopun içi sürekli açılırsa laptop bozulur mu?

• Konuyu başlatan OnePC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 705

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım ASUS Vivobook Pro 17. 8 GB RAM vardı. 2. slot için Kingston marka RAM aldım. Bilgisayarcıya verdim, taktı. Ama uymadı. Halbuki tam uyumlu olanından almıştım. Sonra da bilgisayarcı bana 1. Slot'daki RAM'in aynısını almamın gerektiğini söyledi bana. O zaman uyarmış. Bu sefer de bana söyledi ki bilgisayarın içini çok açıp, kapatırsak bilgisayar bozulurmuş, elimizde kalırmış. Bilgisayarda da 50-60 tane vida varmış, vidaları söküp takması da çok zor oluyormuş. Gerçekten bir laptop da o kadar vida olur mu? Bir de bir arkadaş bana şöyle dedi: 16 GB RAM bilgisayarı kastırırmış. Gerçekten böyle bir şey olur mu? Bir de laptop bozulur mu açıp kapatınca? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
16 GB RAM bilgisayarı kastırırmış.

Bunu diyen arkadaşından bir daha teknoloji hakkında bilgi almanı tavsiye etmem. Vidalar aşırı sıkıp sonra söküp, vida deliğini yalama yapmadığınız sürece neden bozulsun? Hadi yalama yaptı açık dursada sorun olmaz yani kullanım için sorun olmaz.

Son düzenleme:
2. slot için Kingston marka RAM aldım. Bilgisayarcıya verdim, taktı. Ama uymadı.
RAM'e bakmadan alıp, taktı mı? Uyup, uymadığına takmadan bakmamış mı? Ayrıca çok söküp-takınca elbette vidalar yalama olabilir ama bileşen değişimi, temizlik için açıp-kapatılırken eğer ne yaptığını biliyorsa ve gerekli donanımı varsa niye bozulsun? Bence siz cihazı en azından hiç olmazsa bir teknisyeni olan yere götürün.

Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım ASUS Vivobook Pro 17. 8 GB RAM vardı. 2. slot için Kingston marka RAM aldım. Bilgisayarcıya verdim, taktı. Ama uymadı. Halbuki tam uyumlu olanından almıştım. Sonra da bilgisayarcı bana 1. Slot'daki RAM'in aynısını almamın gerektiğini söyledi bana. O zaman uyarmış. Bu sefer de bana söyledi ki bilgisayarın içini çok açıp, kapatırsak bilgisayar bozulurmuş, elimizde kalırmış. Bilgisayarda da 50-60 tane vida varmış, vidaları söküp takması da çok zor oluyormuş. Gerçekten bir laptop da o kadar vida olur mu? Bir de bir arkadaş bana şöyle dedi: 16 GB RAM bilgisayarı kastırırmış. Gerçekten böyle bir şey olur mu? Bir de laptop bozulur mu açıp kapatınca? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Klasik mahalle bilgisayarcısı sözleri. Söylediklerinin zıttı doğru.

Başından sallamaya çalışmış, açarken hepi topu 10 vida falan anca sokuyor modelden modele değişiyor, 16 RAM bilgisayarı kastirmaz alakasi yok. En fazla yukarıda denilen gibi yalama olma ihtimali var ama 2 kere anca açmışsınız zaten.

Geri
Yukarı