Laptopun İkinci Mönitoru Ses Kartı Olarak Görme Sorunu

Ozzturk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar elimde eski bilgisayarımdan kalan bir Asus mönitörüm vardı. Boşa duruyordu dedim ikinci ekran olarak kullanayım. Sosyalde konu açtım HDMI to VGA kablo ile bağlayabilirmiyim diye. Evet bağlanır dediler ve bende sipariş ettim. Ürün sabah elime geçti ve hemen denedim fakat ikinci ekranı görüyor fakat görüntü gelmiyor no signal diyor monitor sürekli. Biraz kurcaladım ve fark ettimki dönüştürücüde ses çıkışıda bulunmakta. Laptopda bunu ses kartı olarak görüyor. Bunu çözmenin veya farklı bir yolu varmı. Büyük ihtimalle dönüştürücü değilde kablo alsaydım bu sorunlar başıma gelmeyecekti.

Dönüştürücü alarak doğru yapmışsın.
Laptop kapalıyken bağlantıyı yapıp sonra makinayı aç.
Ekran ayarlarından ya da varsa klavye kısayoluyla ikinci ekrana görüntü yansıtmayı ayarlıyorsun değil mi?
Herşeyi doğru yapıyorsan üründe de sorun olabilir. Başka bir yerde test edebilirsen iyi olur o nedenle.

Dediklerinizin hepsini yaptım fakat bir sonuç alamadım. Az önce yeni bir Asus laptop aldık ve onda denedim hemen çalıştı. Bunda neden çalışmadı anlayamadım. Yani deneyebileceğim başka bir yöntem kalmadı. Format atayım diyeceğim fark edeceğini düşünmüyorum. Sizce bir faydası olabilir mi ? Hadi sorun laptopun HDMI portunda sıkıntı olsa arada televizyona takıp HDMI ile film izliyoruz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı