laptopun menteşe vidaları çıktı

Albert01

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumun menteşe kısmındaki 2 sarı şey yerinden çıkmış. Nasıl takarım?

Dosya Ekleri

• IMG20230222110154.jpg
    IMG20230222110154.jpg
    129,7 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar laptopumun menteşe kısmındaki 2 sarı şey yerinden çıkmış. Nasıl takarım?
Hocam Galiba Ekranınız uzun süre acık kaldığı için vidalar gevşemiş kapanınca da vidalar düşmüş olabilir
Tavsiyem güç kaynağını söküp vidaları düzenli şekilde yerine takarsanız bir sorun çıkmaz

2015'ten kalma bir laptop idi kendisi 1. kattan düştüğü için ne menteşe yuvası kaldı ne de vidası. Bende böyle 40'lık vida ile çözüm buldum. 🤣

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-02-22 at 11.40.17 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-22 at 11.40.17 (1).jpeg
    75,1 KB · Görüntüleme: 81
  • WhatsApp Image 2023-02-22 at 11.40.17.jpeg
    WhatsApp Image 2023-02-22 at 11.40.17.jpeg
    91,3 KB · Görüntüleme: 85
Sarı yer dediğin vidanın içe geçtiği yuva mı?

O sarı halkalardan bahsediyorum hocam. Ve laptopa yeni bir RAM taktığım sırada bu olayı yaşadım. O halkaları düzgün bir şekilde yerine soktum fakat vidaları sıktığımda tekrar vida ile beraber çıkıyordu. Elektrik bandı ile sabitledim. Bilgisayarı açtım biraz kullandım ardından tekrar arka tarafını açtığımda ne elektrik bandı yerinden kalkmıştı ne de vidalarda anormallik vardı. Şu an düzgün şekilde çalışıyor fakat o halkaların o şekilde kalmasını istemiyorum ve taktığım elektrik bandı yüksek sıcaklıkta herhangi bir sorun teşkil eder diye endişeliyim.

O sarı halkalardan bahsediyorum hocam. Ve laptopa yeni bir RAM taktığım sırada bu olayı yaşadım. O halkaları düzgün bir şekilde yerine soktum fakat vidaları sıktığımda tekrar vida ile beraber çıkıyordu. Elektrik bandı ile sabitledim. Bilgisayarı açtım biraz kullandım ardından tekrar arka tarafını açtığımda ne elektrik bandı yerinden kalkmıştı ne de vidalarda anormallik vardı. Şu an düzgün şekilde çalışıyor fakat o halkaların o şekilde kalmasını istemiyorum ve taktığım elektrik bandı yüksek sıcaklıkta herhangi bir sorun teşkil eder diye endişeliyim.

Haa, o sarı dediğin yerler vida yuvası. Onlar plastik kasaya ısı ile gömülür, yerinden çıkmışsa çevresi kırılmıştır. Yapacak pek bir şey yok.

Geri
Yukarı