Laptopun ne kadar kullanıldığı nasıl anlaşılır?

Darknetxx

Decapat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar başlıkta gördüğünüz gibi. Lenovo Legion 5 Pro alacağım bir abi benim yerime 4 gün çalış bana 1100 euro ver ben alacağım sana o laptopu dedi. Bir de şirketi olduğu için vergi de ödemiyor ama şüphelendim biraz çünkü faturasını filan göstermiyor. Sorduğumda sıfır dedi. Teşhir ürün almasından çekiniyorum biraz. Şimdi sorum laptop ne zamandır kullanılıyor bunu nasıl öğrenebilirim? Ya da sıfır mı?

Steam'den 3Dmark'ın demo sürümünü ücretsiz indirin ve Timespy testi yapın.
Test bittiğinde sol alt'da "compare result online" yazısını tıklayın. Tıkladığınızda bir web sayfası açılacak. O sayfa linkini buraya kopyalayın.
Ayrıca "Detailed Monitöring" kısmının fotoğrafını çekip buraya atın.
Böylece ortalama ve anlık sıcaklık değerlerini de görmüş oluruz.
Örnek resimler aşağıda.
Son olarak cihazınızı en yüksek performans alacak şekilde ayarlamayı, mux varsa açmayı ve soğutucuyu kullanmayı unutmayın.

Dosya Ekleri

• j1.jpg
    j1.jpg
    120,9 KB · Görüntüleme: 30
  • j2.png
    j2.png
    520,2 KB · Görüntüleme: 39
  • j3.jpg
    j3.jpg
    152,3 KB · Görüntüleme: 33
Steam'den 3DMark'ın demo sürümünü ücretsiz indirin ve timespy testi yapın.
Test bittiğinde sol Alt'da "compare result Online" yazısını tıklayın. Tıkladığınızda bir web sayfası açılacak. O sayfa linkini buraya kopyalayın.
Ayrıca "detailed monitöring" kısmının fotoğrafını çekip buraya atın.
Örnek resimler aşağıda.
Son olarak cihazınızı en yüksek performans alacak şekilde ayarlamayı, MUX varsa açmayı ve soğutucuyu kullanmayı unutmayın.

Detaylı anlatımın için teşekkür ederim dostum yapıp atıyorum hemen.

Steam'den 3DMark'ın demo sürümünü ücretsiz indirin ve timespy testi yapın.
Test bittiğinde sol Alt'da "compare result Online" yazısını tıklayın. Tıkladığınızda bir web sayfası açılacak. O sayfa linkini buraya kopyalayın.
Ayrıca "detailed monitöring" kısmının fotoğrafını çekip buraya atın.
Örnek resimler aşağıda.
Son olarak cihazınızı en yüksek performans alacak şekilde ayarlamayı, MUX varsa açmayı ve soğutucuyu kullanmayı unutmayın.

Hocam MUX Switch için hangisini seçeyim dynamic mi discrete mi?
@timelook

Dosya Ekleri

• IMG_20220917_200116.jpg
    IMG_20220917_200116.jpg
    187,9 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Cihazınızı en yüksek performans gösterecek şekilde ayarlayın. Aynı zamanda Nvidia denetim masasından surround physX ayarlarından işlemci yazan yer otomatik görünüyordur. Onu 3060 rtx olarak değiştirin. Yine burada ki ayarlarda 3'ten fazla ayarlara ulaşabiliyor olmanız lazım. Tüm ayarlar açık görünüyorsa mux açık demektir.

Cihazınızı en yüksek performans gösterecek şekilde ayarlayın. Aynı zamanda NVIDIA Denetim Masası'ndan Surround PhysX ayarlarından işlemci yazan yer otomatik görünüyordur. Onu 3060 RTX olarak değiştirin. Yine burada ki ayarlarda 3'ten fazla ayarlara ulaşabiliyor olmanız lazım. Tüm ayarlar açık görünüyorsa MUX açık demektir.

Hocam bu gece Almanya'ya gideceğiz yarın akşam işten eve gelince dediklerini yapıp atayım sana.

Hocam testi yaptım ilk test normaldi daha sonra NVIDIA Denetim Masası'ndan ekran kartımı performansa aldığımda FPS testi 60'dan 15 düştü sonuçlarda yeniden başlatıp denedim laptopu en son sonuç bu bir inceler misiniz sanırım sıfır laptop.
@timelook
@Teccno

Dosya Ekleri

• Screenshot 2022-09-18 233441.png
    Screenshot 2022-09-18 233441.png
    282 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Hocam bu gece Almanya'ya gideceğiz yarın akşam işten eve gelince dediklerini yapıp atayım sana.

Hocam testi yaptım ilk test normaldi daha sonra NVIDIA Denetim Masası'ndan ekran kartımı performansa aldığımda FPS testi 60'dan 15 düştü sonuçlarda yeniden başlatıp denedim laptopu en son sonuç bu bir inceler misiniz sanırım sıfır laptop.
@timelook
@Teccno
Güzel skor, temiz gibi duruyor cihaz. Macunu bile yepyeni. Paranızın hakkını almışsınız.

Geri
Yukarı